Cenšoties pārtraukt dēla ballīti, pensionāre aizdedzina savu dzīvokli

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmdien, 4. februāra, vakarā Ventspils ugunsdzēsēji no kādas daudzdzīvokļu mājas steigušies glābt cilvēkus, kas dūmu un karstuma ietekmē jau bija gatavi lēkt pāri balkonu margām, vēsta raidījums "Degpunktā".

Neilgi pirms plkst. 22.00 vienā no ceturtā stāva dzīvokļiem izcēlies plašs ugunsgrēks.

Sākumā kaimiņi mēģinājuši dzēst liesmas pašu spēkiem un glābuši ko varējuši.

"Kad viss sākās sieva teica, ka ir smaka. Es izgāju ārā, un jau dega tās durvis. Es paņēmu spaini ar ūdeni, uzlēju, bet tas nepalīdzēja. Es nolēmu aiztaisīt durvis ciet. Paldies Dievam, tas nenotika naktī. Es domāju, tad būtu trakāk. Vakar te nebija iespējams pārvietoties, viss bija pilns ar dūmiem," notikušo atminas ceturtā stāva iedzīvotājs Sergejs.

Kad pie ēkas piebraukušas pirmās ugunsdzēsēju vienības, vīrus sagaidījuši nama iedzīvotāji un paziņojuši, ka ceturtā un piektā stāva iemītnieki ir iesprostoti savos dzīvokļos un ir bezpalīdzīgā stāvoklī.

Nekavējoties uzsākti iedzīvotāju glābšanas un evakuācijas darbi. Tika kārtīgi pārmeklēts arī degušais dzīvoklis, un no tā izglābta kāda sirma kundze.

Uz vietas dežūrējošie ārsti pārbaudījuši sievietes veselības stāvokli un pieņēmuši lēmumu par pensionāres nogādāšanu slimnīcā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ventspils daļas komandieris Ingus Mellers stāsta: "Uzreiz pieņēmām lēmumu nekavējoties visus resursus virzīt tā, lai izglābtu šos cilvēkus, kas mums, protams, veiksmīgi izdevās. Kopumā esam izglābuši 10 cilvēkus. Ar autokāpņu palīdzību izglābti četri un caur iekšējām kāpnēm vēl četrus cilvēkus izglābām. Ar mūsu pārnēsājamajām kāpnēm izglābām divus cilvēkus. Kopumā 10 cilvēkus izglābām, 46 cilvēki evakuējās."

Pēc dažām stundām, kad uguns tika pilnībā nodzēsts un visi dzīvokļi kārtīgi pārbaudīti, glābēji paziņojuši par ugunsgrēka likvidāciju.

Nelaimes sekas ir postošas. Ceturtā stāva dzīvoklis pilnībā izdedzis, cietuši augšējie un arī apakšēji kaimiņi.

Par notikušo pašlaik notiek izmeklēšana. Pēc neoficiālas informācijas, nelaime izcēlusies, jo cietusī sirmgalve apzināti rīkojusies ar atklātu liesmu.

Kaimiņi stāsta, ka sieviete mēģinājusi pārtraukt kārtējo dēla ballīti.

“Viņa mamma teica, ka ir jābeidz dzert. Tā man stāstīja. Sieviete aizdedzināja viņa pudeles ar spirtu. Viņa nebija padomājusi kāda būs eksplozija. Un viss, viņi neko vairs nevarēja izdarīt,” atklāj kāds kaimiņš.

Uz augšu