Par zīdaiņa piekaušanu tēvam piespriež četru gadu cietumsodu

Rotaļlieta; ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šīs vasaras beigās tiesā nonāca lieta par smagu miesas bojājumu nodarīšanu trīs mēnešus vecam zīdainim; nupat par šo noziegumu apsūdzētajam bērna tēvam piespriests četru gadu cietumsods, vēsta Latvijas televīzijas raidījums "Panorāma".

Lai krimināllieta par zīdaiņa piekaušanu nonāktu līdz tiesai, bija vajadzīgi vairāk nekā 5 gadi. Nepilnu pusgadu pēc pirmās tiesas sēdes pirmās instances tiesa ir pasludinājusi notiesājošu spriedumu.

Tiesneses Ilonas Ozoliņas-Kļaviņas praksē šī bija pirmā lieta, kad nācās iztiesāt vardarbību pret zīdaini, kura veselībai nodarītas smagas sekas.

Tiesnese procesa detaļas neizpauž, jo lieta izskatīta slēgtā sēdē, taču norāda, ka tēvam piespriesti četri gadi reālas brīvības atņemšanas un trīs gadi probācijas uzraudzībā. Mātei – nosacīta brīvības atņemšana uz diviem gadiem, kā arī probācijas uzraudzības divus gadus.  

Prokuratūra pēc saīsinātā tiesas sprieduma saņemšanas pauž gandarījumu. Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska "Panorāmai" norāda, ka tiesa ir piespriedusi tādus sodus, kādus prokuratūra ir prasījusi.

Bērna tēvs telefonsarunā atsakās komentēt tiesas spriedumu, bet māte ir nolēmusi to pārsūdzēt.

Pašai piespriesto sodu viņa uzskata par bargu, bet tēvam – par pārāk maigu. Bērna piekaušana kļuva par iemeslu attiecību izjukšanai.

Cietušā bērna māte Latvijas televīzijai norāda, ka bērnam zīdaiņa vecumā konstatēti trīs galvaskausa plīsumi un to nevarēja nodarīt netīšām. Kad zīdainis guva smago traumu, bērna mātes nebija mājās. Atgriežoties viņa pamanījusi zīdainim uz galvas apsārtumu.

„Viņš man viņu tā kā izrāva no rokām un sāka aiz kakla turēt.  Viņš tur aiz kakla, un viņam nabagam rokas un kājas karājas, un viņš neko nevar izdarīt, un tad viņš krata viņu. Un tad es sapratu, ka viņš tiešām ir kaut ko tam bērnam izdarījis”, atceras māte.

Bērna māte stāsta, ka nav iedomājusies uzreiz zvanīt policijai, jo bija ļoti nobijusies.

Konstatējot, ka pēc smagās traumas bērna vecāki vairāk nekā diennakti nebija vērsušies pēc mediķu palīdzības, prokuratūra uzskatīja, ka par šo cietsirdīgo rīcību ir jāsoda abi vecāki. Pēc nokļūšanas mediķu rokās bērns nekavējoties operēts un ilgu laiku pavadījis reanimācijā.

Pašlaik bērnam noteikta invaliditāte un viņu audzina māte.

Latvijas televīzija atgādina, ka konkrētās krimināllietas iztiesāšanā ļoti nozīmīga loma bija Ķekavas bāriņtiesai, kura vairākkārt pārsūdzēja policijas izbeigtos kriminālprocesus.

Tikai ar trešo piegājienu policija atzina, ka zīdainis trīs mēnešu vecumā nebija spējis pats sev nodarīt tik smagus miesas bojājumus un lietā pēc piecu gadu izmeklēšanas  nonāca tiesā, vēsta raidījums "Panorāma".

Uz augšu