Rīgā "dzelteno vestu" atbalsta piketā ierodas vien 14 cilvēki

Degvielas cenu nemieri Francijā

FOTO: EPA/AFP/Scanpix

Sestdien, 9. februārī, vien 14 cilvēki piedalījās piketā pie Francijas vēstniecības, paužot atbalstu protestētāju jeb "dzelteno vestu" izvirzītajām prasībām.

Vairāki piketa dalībnieki bija tērpušies dzeltenās vestēs un ieradušies gan ar Latvijas karogu, gan ar karogu, uz kura attēlota stilizēts pērkonkrusts.

Visticamāk, šī zīme līdzības ar svastiku dēļ par karoga izmantošanu interesi izrādīja klātesošie policijas pārstāvji. Pasākuma dalībnieki norādīja uz dokumentiem, kas atļaujot šo zīmi izmantot, jo tā netiek lietota nacistiskā režīma slavināšanai.

Mītiņotāji bija ieradušies ar dažiem plakātiem, piemēram, ar vēstījumu "Sods par pilsonisko pasivitāti ir ļaundaru vara - francūži cīnās, latvieši guļ".

"Dzelteno vestu" kustība Francijā radās novembra vidū kā stihiska reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā vispārējā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

"Dzelteno vestu" demonstrācijas nereti pāraugušas vardarbībā un vandalismā. Decembrī protestētāji Parīze aizdedzināja automašīnas, izlaupīja veikalus un izdemolēja Triumfa arku.

Aktuālākās ziņas