S 23.01.2021.

"Olainfarm": Farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla

Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".

FOTO: Lita Krone/LETA

Patlaban farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla, aģentūrai LETA norādīja zāļu ražotāja "Olainfarm" valdes priekšsēdētāja padomniece attīstības jautājumos Agnese Mercalova.

"Nevar teikt, ka ķīmiķu trūkst. Būtībā trūkst ļoti specifiski speciālisti un vidējais personāls, kas gatavs strādāt par vidējo algu un darīt vidēji sarežģītu darbu," sacīja Mercalova, piebilstot, ka Latvija kopumā izjūt izteiktu vidējā personāla trūkumu.

"Olainfarm" pārstāve izveidojušos situāciju skaidro ar to, ka Latvijā ilgstoši bijusi politika, kas veicināja ideju par to, ka katram Latvijas iedzīvotājam nepieciešama augstākā izglītība.

1

"Visi tiek mudināti iegūt augstāko izglītību, jo tas ir ceļš uz bagātu valsti," sacīja Mercalova.

Viņa norādīja, ka tiek veicināta ideja - ja cilvēkam labi sokas ķīmijā, kāpēc gan viņam būtu jākļūst par operatoru, kas netiek uzskatīta par prestižu profesiju un kurā nevar daudz nopelnīt.

Pēc Mercaloas teiktā, galvenās problēmas esot ar gatavo zaļu formu radīšanu, jo tikai tagad Rīgas Stradiņa universitāte plāno atvērt gatavo zāļu laboratoriju, kurā varētu apmācīt speciālistus.

1

"Olainfarm" pārstāve skaidroja, ka šie speciālisti ķīmisko vielu "salipina", lai sanāktu kapsula, tablete vai kāda cita zāļu forma, jo pliku substanci cilvēkam nevar iedot.

Mercalova sacīja, ka gatavo zāļu formu speciālistus patlaban meklē ārpus Latvijas. "Olainfarm" patlaban cenšas atbalstīt Olaines koledžu, kas gatavo šādus speciālistus, tomēr interese no skolnieku vidus neesot liela.

Redaktors iesaka