Brīdina par Liepājas pludmalē izskalotu "viltus dzintaru"

FOTO: Facebook.com/AzbestaHaribo

Kāds sociālā tīkla Facebook lietotājs publicējis fotogrāfijas no Liepājas pludmales ar "viltus dzintaru" jeb fosfors, lai brīdinātu citus iedzīvotājus "neuzķerties". 

"Nu tad sveiks, fosforiņ! Ieraugot bija prieks. Bet paņemot rokās prieki noplaka. Es sajutu siltumu saujā. Degšanas jauda fantastiska. Ar mitrām smiltīm nevarēju nodzēst. Esiet uzmanīgi!" brīdina vīrietis. 

Komentētāji brīnās un norāda, ka domājuši, ka tas ir mīts. 

"Visi īstenie liepājnieki zina, ka nav vis nekāds mīts, ļoti jāuzmanās. Sen gan nebija manīti, bet laikam pareizie vēji tagad nes ārā atkal," raksta kāda zinātāja. 

Ar ierkastu dalījušies vairāk nekā 2000 Facebook lietotāji. 

Arī iepriekš ir bijuši vairāki gadījumi, kad liepājnieki un pilsētas viesi pludmalē dzintara vietā paceļ tā saucamo viltus dzintaru jeb balto fosforu, kas ir padomju armijas mantojums, ko ik pa laikam jūra izskalo krastā, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Zinātājs īsto dzintaru no viltus var atšķirt pēc vairākām pazīmēm – fosfora gabaliņiem nav asu šķautņu un tie nav tik dzidri kā īstais dzintars.

Ļaudīm ieteicams nebāzt kabatā dzintara gabaliņu, iekams nav pilnīgas pārliecības, ka tas ir īsts. Pārbaudīt to var vienkārši – slapjajās smiltīs pakarsējot ar šķiltavas liesmu. Fosfors, sasilis un nožuvis, uzliesmos. Bet, ja tomēr gadās nelaime, jāzvana glābējiem pa tālruni 112.

Uz augšu