Latviju "Eirovīzijā" pārstāvēs "Carousel"
Video

Carousel "That Night"

FOTO: Lauris Vīksne

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Izraēlas pilsētā Telavivā Latviju šogad pārstāvēs duets "Carousel" ar dziesmu "That Night", kas sestdienas vakarā uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2019".

Šis priekšnesums apsteidza pārējos iepriekš atlasītos konkursa finālistus, otrajā vietā atstājot pieredzējušo konkursa dalībnieku Marku Rivu ar dziesmu "You Make Me So Crazy", bet trešajā - grupu "Laime pilnīga" ar dziesmu "Awe". Ceturtajā vietā kopvērtējumā palika grupa "Double Faced Eels" ar dziesmu "Fire", piektajā - muzikālā apvienība "Dziļi violets feat. Kozmens" ar "Tautas dziesmu", sestajā - Edgars Kreilis ar dziesmu "Cherry Absinthe", septītajā - Samanta Tīna ar dziesmu "Cutting the Wire", bet astotajā - Aivo Oskis ar dziesmu "Somebody's Got My Lover".

Fotogalerija: "Supernova 2019" fināla ģenerālmēģinājums

Finālam no katra pusfināla kvalificējās četri dalībnieki, kuri bija ieguvuši četras augstākās vietas žūrijas vērtējuma un skatītāju balsojuma apkopojumā. Skatītāju balsojumu veidoja balsojums pa tālruni un ar īsziņām, balsojums "Supernova" mājaslapā un unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā "Spotify". Šajā sezonā, balsojot par savu favorītu, no viena tālruņa numura varēja nosūtīt tikai vienu īsziņu un veikt tikai vienu zvanu.

"Supernova" fināla priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija "Universal Music Group" vadītājs Baltijas valstīs Petri Mannonens, kā arī pašmāju mūzikas profesionāļi - mūziķis un dīdžejs Artis Dvarioanas, dziedātāja Linda Leen un "Pieci.lv" mūzikas redaktors Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd.

Konkursa "Supernova 2019" uzvarētājs ieguvis iespēju uzstāties 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā - pasaules lielākajā tiešraides televīzijas šovā, kuru pērn vēroja 186 miljoni skatītāju Eiropā un visā pasaulē.

"Supernova" piektajai sezonai kopumā tika pieteiktas 83 dziesmas, no kurām 64 atbilda konkursa nolikumam.

Kopumā šā gada konkursā piedalīsies 42 valstis, no kurām 36 sacentīsies divos pusfinālos, kas notiks šā gada 14. maijā un 16. maijā, savukārt fināls ir plānots 18. maijā Telavivā, Izraēlā. Latvija startēs otrajā pusfinālā 16. maijā. Vieta finālā automātiski nodrošināta tā saucamajam "lielajam pieciniekam" - Francijai, Vācijai, Itālijai, Spānijai un Lielbritānijai, kā arī 2018. gada uzvarētājai Izraēlai.

Starptautiskais konkurss būs vērojams arī tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. kanālā un "ltv.lv" mājaslapā.