Gulbim desmit vietu kāpums pasaules rangā

Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpies par desmit vietām un tagad ieņem 74.pozīciju.

Pēc neveiksmīga Austrālijas atklātā čempionāta, kurā Gulbis veselības likstu dēļ izstājās pirmajā kārtā, viņš šomēnes piedalījās ATP turnīros Monpeljē un Roterdamā, kur pamatturnīros pārvarēja pa vienai kārtai. Savukārt šonedēļ viņš piedalīsies Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, ko sāks pret mājinieku Igo Umbēru (ATP 75.).

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju.

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš atkāpies par divām vietām un ieņem dalītu 612.pozīciju. Tiesa, līdz ar ranga reformu viņš zaudēja 80 no iepriekš nopelnītajiem 83 punktiem. Šie atlikušie trīs punkti tika iegūti pavasarī, kad Podžus startēja "Challenger" sacensībās Ķīnā. Ja netiks iegūti jauni punkti, arī viņam rangs būs jāatstāj.

Savukārt rangā kopš gada sākuma vairs nav atrodami Roberts Grīnvalds, Artūrs Lazdiņš, Jānis Podžus un Mārtiņš Rocēns.

Tikmēr ranga pirmajā desmitniekā lielas izmaiņas nav notikušas.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā. Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr trešais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kuram seko argentīnietis Huans Martins del Potro un Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas, viņiem attiecīgi ieņemot ceturto un piekto pozīciju.

Uz sesto vietu no septītās pakāpies japānis Kei Nišikori, kurš uzvarēja Gulbi Roterdamas turnīra otrajā kārtā, bet septītais, zaudējot vienu pozīciju, ir šveiciešu leģenda Rodžers Federers. Astotais joprojām ir austrietis Dominiks Tīms, kamēr devītais ir amerikānis Džons Isners. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdz horvāts Marins Čiličs.

Roterdamas "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā uzvaru guva Francijas tenisists Gaēls Monfiss, kurš finālā ar 6-3, 1-6, 6-2 pārspēja Stanu Vavrinku no Šveices, kamēr mazāk prestižajos 250 punktu turnīros Ņujorkā un Buenosairesā triumfēja attiecīgi amerikānis Reilijs Opelka, tikdams pie sava pirmā ATP titula karjerā, un itālis Marko Čekinato.

Dubultspēļu rangā pēc reformas atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 734. un 748.pozīciju.

Uz augšu