Latkovskis: Skolās aizliedz spēlēt kendamu; vienlaikus atļauj lietot šaujamieročus no 16 gadu vecuma

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Otrdien Saeimā augstos toņos turpinājās strīds par medību tiesību piešķiršanu jauniešiem no 16 gadu vecuma. Bērnu tiesību un vecāku organizācijas ar opozīcijas politiķu atbalstu šodien mēģināja pārliecināt atbildīgo Saeimas komisiju mainīt viedokli un to neļaut, taču – neveiksmīgi, vēsta TV3 Ziņas. 

Priekšlikumu izslēgt no ieroču aprites likuma otrajā lasījumā atbalstīto normu, kas jau no 16 gadu vecuma ļauj medīt, bija iesnieguši vairāki deputāti, uzsverot, ka jautājums nav izdiskutēts.

“Iedomājieties, cilvēks, kuram vēl nav 16 gadu, viņš nav tiesīgs lietot cigaretes, nav tiesīgs lietot alkoholu, bet nogalināt viņš būs tiesīgs,” sacīja deputāts Ivars Zariņš (S).

8

Oponentiem piebalso bērnu tiesību, vecāku un mediķus pārstāvošās sabiedriskās organizācijas. Izskanēja bažas, ka bērni nav psiholoģiski nobrieduši nogalināt dzīvniekus, bet pašas medības ir nedrošas.

Tomēr arī otra puse diskusijai bija labi sagatavojušies. Sēdē piedalījās jaunā medniece Emīlija Mariševa, kuri aicināja deputātus mežā apgūtas prasmes ļaut izmēģināt dzīvē: “Es kopā ar savu tēvu medībās esmu jau no deviņu gadu vecuma. (..) Un nevienā brīdī es par to neesmu jutusies slikti. Es stāstu par savu nodarbošanos draugiem, un reakcijas vairs nav negatīvas. Tās ir neitrālas vai arī ieinteresētības pilnas. Tāpēc var teikt, ka mēs ejam pareizā virzienā un vairs neaudzinām savus bērnus mucā.”

Pēc kaislīgām diskusijām Iekšlietu komisijai bija jāizšķiras, vai atkāpties no iepriekšējā lēmuma – ļaut medīt pusaudžiem. Balsojumā, kurā piedalījās tikai vīriešu dzimtes deputāti, priekšlikumi tika pārliecinoši noraidīti.

“Tas, ka vienlaicīgi ar protestiem pret šo normu Latvijas skolās aizliedz puišiem spēlēt kendamu, veido nepatīkamu sajūtu, ka Latviju pārņem aklās mātes mīlestības sindroms, kurš ne pie kā laba nevienu nav novedis,” norādīja deputāts Ainars Latkovskis (JV).

8

Jāpiebilst, ka gala lēmums – ļaut vai neļaut medīt no 16 gadiem – būs jāpieņem Saeimas plenārsēdē, un kopumā deputātu vidū mednieku loka paplašināšanas pretinieku īpatsvars ir daudz lielāks nekā atbildīgajā komisijā.