Sinoptiķi valstī izplata brīdinājumu stiprā vēja dēļ

Vējš. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Trešdienas, 20. februāra, pēcpusdienā daudzviet Latvijā pastiprinājies vējš līdz 15-20 metriem sekundē, vēl nedaudz lielākas brāzmas novērojamas piekrastē.

Iepriekš Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdināja, ka piekrastē, tai skaitā Rīgā, vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 metrus sekundē. Vējš pakāpeniski rims naktī uz ceturtdienu.

Gaisa temperatūra vakarā noslīdēs līdz +1..-4 grādiem. Ceļi vietām apledos.

Šajā pēcpusdienā, kad Latvijas teritoriju šķērso spēcīgs vējš, brāzmās sasniedzot ātrumu 23 metrus sekundē, AS "Sadales tīkls" aicina būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā.

Ņemot vērā, ka vēja brāzmās var lūzt koku zari, kā arī veci un bojāti koki, "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būs uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā.

Ikvienam jāatceras, ka gaisvadu elektrolīnijas vados ieķērušies koku zari vai iegāzts koks var pārraut elektrolīnijas vadus un radīt apdraudējumu cilvēka dzīvībai.

Redzot šādu bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot - 112.

"Sadales tīkls" operatīvais personāls seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai elektrotīklā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientu elektroapgādi.

Gadījumos, ja tiks traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji aicināti informēt "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību. Šādos gadījumos klientam pašam vairs nav jāsazinās ar “Sadales tīklu”.

Uz augšu