C 22.10.2020.

Braukt pa sabiedriskā transporta joslu būs atļauts motocikliem un mopēdiem

Sabiedriskā transporta josla Merķeļa ielā posmā no Marijas ielas līdz brīvības ielai.

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

Drīzumā gaidāmas izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, kas skars visus transportlīdzekļu vadītājus. Īpaši motociklu, mopēdu un arī velosipēdu stūrētājus, vēsta raidījums "Zebra".

Tiesa gan, te ir svarīgs nosacījums - līdzi ir jābūt citam personas apliecinošam dokumentam. Turklāt šis jauninājums darbosies tikai Latvijas valsts teritorijā, bet, atrodoties ārzemēs, dokumentiem jābūt līdzi tik un tā.

Tāpat ir nolemts, ka šobrīd netiks mainīta transporta reģistrācijas apliecības forma. Viens no argumentiem esot lielās izmaksas un finanšu ieguldījumi arī no valsts budžeta.

"Šāds dokuments paliktu dārgāks cilvēkiem," uzsver CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

4

Šis jautājums no CSDD dienaskārtības jau ir izņemts, taču ir iekļautas citas lietas.

Ir atbalstīts priekšlikums ļaut mopēdiem un motocikliem, kā arī norādītajās vietās - velosipēdiem, pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu.

4

Paredzams, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā jau šogad - ne vēlāk kā 1. augustā.

Pagrieziens pa labi, degot luksofora sarkanajam signālam

CSDD pārstāvis atzīst, ka iesniegtais priekšlikums - ļaut veikt labo pagriezienu brīdī, kad luksoforā deg sarkanais signāls, - beigās ticis atsaukts.

4

Vērtējot Eiropas praksi, šāda situācija saglabājusies vien dažās valstīs.

Savukārt Lietuvā, kur pie luksoforiem pat tikušas stiprinātas kartona, plastikāta plāksnītes ar attēlotu zaļu bultiņu, no nākamā gada 1. janvāra šāds manevrs tomēr tiks atcelts.