O 24.11.2020.

Auto kolekcionāru krāpšanas lietā Ņujorkas tiesas priekšā stājas populāri Kuldīgas sportisti

FOTO: Unsplash

ASV vadītā starptautiskajā operācijā, kurā aizturēja desmit cilvēkus, tostarp arī vairākus Latvijas valstspiederīgos, Kuldīgā arestēti divi savulaik titulēti spēkavīri - Mārtiņš Apškalns un Igors Pirins, kuri izcīnījuši ne mazums sporta godalgu un pat titulēti kā Kuldīgas novada sporta laureāti, raksta laikraksts "Kurzemnieks".

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pirms pāris nedēļām informēja, ka ASV, Latvijā, Lietuvā un Somijā aizturēta desmit cilvēku banda, kura apkrāpuši klasisko automašīnu mīļotājus, uzdodoties par automašīnu kolekcionāriem un tirgotājiem.

» Par auto kolekcionāru apkrāpšanu un naudas atmazgāšanu ASV aiztur Latvijas valstspiederīgos

Grupējuma dalībnieki labi zināmās izsoļu un tirdzniecības vietnēs uzdevās par auto dīleriem un kolekcionāriem un izlikās, ka pārdod klasiskas automašīnas.

8

Viņi uzsāka tirgošanās sarunas, vienojās ar pircējiem par cenām, avansa maksājumiem un transporta izmaksām un tad uzdevuši upuriem nosūtīt naudu fiktīvām transporta kompānijām, kuru piesavinājušies. Grupējums ar krāpšanu nodarbojies no vismaz 2016. gada janvāra līdz 2018. gada decembrim. Tagad apsūdzētie izdoti ASV un stājušies Ņujorkas tiesas priekšā.

Kā raksta Kuldīgas laikraksts "Kurzemnieks", divi no bandas locekļiem - Mārtiņš Apškalns un Igors Pirins - aizturēti Kuldīgā un bijuši titulēti pauerliftinga sportisti. 2011. gadā viņi pat saņēma Kuldīgas novada Sporta laureāta titulu.

Šī gadu desmita sākumā Kurzemes laikrakstos bija publicēti daudzi raksti, kuros tika izceltas abu sportiskās veiksmes: "Stipri vīri un apņēmīga jaunatne", "Kuldīgas novada pašvaldības atbalsts sportam 2012", "Izcīnīti Olimpiskā centra "Ventspils" Līgo kausi svara stieņa spiešanā".

Abi vīri sacensībās plūca vienu godalgu pēc otras un trenēja jaunatni.

8

Tomēr pirms vairākiem gadiem abi no sporta aprites pazuda un, pēc visa spriežot, nostājās uz noziedzības ceļa.

Apškalns, piemēram, 2013. gadā Gērnsijas salā (Lielbritānija) tika apcientināts un uz četriem gadiem notiesāts ar brīvības atņemšanu par krāpšanos ar kredītkartēm un naudas atmazgāšanu. 2014. gadā viņu tālākai soda izciešanai izdeva Latvijai. Apškalns tika apsūdzēts 13 epizodēs, kurās kopumā izkrāpa 210 000 sterliņa mārciņu (240 000 eiro) no 2010. līdz 2012. gadam - laikā, kad plūca laurus sporta arēnās. 2011. gadā Eiropas pauerliftinga čempionātā, uzspiežot 235 kilogramus, Apškalns ieguva sudraba medaļu otrā vieta vecuma grupā svara kategorijā 110 kg. Savukārt Pirins Latvijas sporta federāciju mājaslapā joprojām minēts kā "sporta speciālists" ar attiecīgu sertifikātu.

Ņujorkas dienvidu apgabala federālais prokurors Džefrijs Bermans paziņojis, ka Ņujorkā aizturēti arī citi afēristi, kuri pēc vārdiem spriežot varētu būt Latvijas pilsoņi - Jānis Berns, Raitis Grigorjevs, Agris Petrovs un Valters Volksons, bet Rīgā - Sergejs Logins. Viļņā aizturēta Diāna Maksimoviča un Vladislavs Zapoļškis, bet Helsinkos - Pāvels Berncs.

FIB pārstāvis Viljams Svīnijs teicis:

"Ir svarīgi, lai šie apsūdzētie saprot, ka FIB spēj viņus nogādāt Amerikā, kur stāties tiesas priekšā un par noziegumiem saņemt sodu." 

8

Notiesāšanas gadījumā grupējuma locekļiem var tikt piespriests līdz 30 gadiem ilgs cietumsods par krāpšanu un līdz 20 gadiem ilgs cietumsods par naudas atmazgāšanu.

Aktuālākās ziņas