Atguvies no narkozes, Igaunijā par suni noturētais vilks atgriezies mežā

Igaunijā no upes izglābtais vilks atgriežas mežā

FOTO: Marko Kübarsepp

Nesenā sociālo tīklu sensācija - no ledainas upes izglābtais "suns", kas glābējiem par lielu pārsteigumu vēlāk izrādījās vilks - ir atgriezies mežā, vēsta portāls "Postimees".

Neparastie notikumi risinājās ceturtdien. Igaunijā strādnieki no Sindi upes dambja pamanīja ledainajā ūdenī, kā paši domāja, slīkstošu suni. Trīs vīrieši metās dzīvniekam palīgā, sasildīja un aizveda pie veterinārārsta. Ceļā uz veterināro klīniku izglābtais "suns" mierīgi dusēja vienam no glābējiem klēpī.

Arī veterinārajā klīnikā ārsti uzreiz nesaprata, ar ko viņiem darīšana. Skaidrību ieviesa kāds mednieks, kurš apstiprināja - viens no glābējiem patiešām bija ļāvis klēpī miegaini šņākuļot vilkam.

Video: Vilks veterinārajā klīnikā

Tās pašas dienas vakarā vilks tika palaists atpakaļ mežā. 

Ap plkst.17.30 vilks atguvās no narkozes un vēl nedaudz samiegojies tika palaists mežā ar izsekošanas kaklasiksnu.

Brīdi pirms atgriešanās brīvībā

FOTO: Marko Kübarsepp

Šādos gadījumos svarīgi, lai savvaļas dzīvnieks pie pilnas sajēgas nāk pazīstamā vidē un nesabīstas.

Tā kā dzīvnieks vēl nebija pavisam atguvies no narkozes, tad mežā iesoļoja lēnām un uzmanīgi, nevis ātri traucoties.

Vilka palaišana brīvībā

FOTO: Marko Kübarsepp

Ļoti iespējams, ka šis stāsts beidzās labi tāpēc, ka vilks vēl bija jauns - mazāk nekā gadu vecs. Tas svēra 32,5 kilogramus, ziņo "Postimees". Zināmu lomu varēja spēlēt dzīvnieka raksturs, jo visu ar cilvēkiem pavadīto laiku tas bija īsts miera mika.

Stāsts par trīs igauņu izglābto suni, kas beigās tomēr izrādījās vilks, apšalca teju visu pasauli. Par šo notikumu vēstīja raidorganizācijas BBC portāls, kurā tā kādu laiku bija starp lasītākajām ziņām.

Uz augšu