Tūkstošiem cilvēku Maskavā piedalās Ņemcova piemiņas gājienā

Apollo.lv
Tūkstošiem cilvēku Maskavā piedalās Ņemcova piemiņas gājienā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Maskavā tūkstošiem cilvēku piedalās Borisa Ņemcova piemiņas gājienā
Maskavā tūkstošiem cilvēku piedalās Borisa Ņemcova piemiņas gājienā Foto: AFP/AP/EPA/Reuters/Scanpix

Svētdien, 24. februārī, Maskavā norisinās opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova piemiņas gājiens, kurā pēc organizatoru aplēsēm piedalās aptuveni 10 800 cilvēku, vēsta telekanāls "Dozhd".

Tiesa, policijas ieskatā gājiena dalībnieku skaits mērāms 6000 cilvēkos. 

Gājiena dalībnieki rokās nes plakātus ar Ņemcova attēlu un dažādiem uzrakstiem, piemēram, "Varoņi nemirst! Krievija būs brīva!" un "Par brīvību!".

» Eksperts: Ciešā saikne starp Krievijas eliti un organizēto noziedzību ir abpusēji izdevīga

Ņemcovs, kurš kādreizējā prezidenta Borisa Jeļcina laikā ieņēma vicepremjera amatu, bet vēlāk kļuva par vienu no līderiem opozīcijas kustībā pret pašreizējā prezidenta Vladimira Putina režīmu.

Viņš tika nošauts 2015. gada 27. februārī īsi pirms pusnakts, kad netālu no Kremļa kājām gāja pāri Lielajam Maskavas upes tiltam, kurš tagad neoficiāli tiek dēvēts par Ņemcova tiltu, kopā ar savu draudzeni ukraiņu modeli Annu Duricku.

2017. gadā Maskavas militārā apgabala tiesa piesprieda 20 gadu ieslodzījumu čečenam Zauram Dadajevam, kurš atzīts par vainīgu opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova noslepkavošanā. Dadajevam, kurš bijis čečenu elites bataljona "Sever" dalībnieks, tiesa arī atņēmusi leitnanta dienesta pakāpi.

Fotogalerija: Maskavā tūkstošiem cilvēku piedalās Borisa Ņemcova piemiņas gājienā

Pārējiem apsūdzētajiem, kuri arī ir čečeni un atzīti par vainīgiem līdzdalībā slepkavībā, piespriesti 11 līdz 19 gadu cietumsodi: Anzoram Gubaševam - 19 gadi, Šahidam Gubaševam - 16 gadi, Temirlanam Eskerhanovam - 14 gadi, Hamzatam Bahajevam - 11 gadi. 

Dadajevs, Gubaševi, Eskerhanovs un Bahajevs tiesā noliedza, ka būtu saistīti ar Ņemcova slepkavību, un vairāki no viņiem atsauca sākotnēji sniegtās atzīšanās, paziņojot, ka tās panāktas ar spīdzināšanas palīdzību.

Ņemcova slepkavība šokēja Krievijas opozīciju. Viņa sabiedrotie ir kritizējuši slepkavības izmeklēšanu kā pārāk virspusīgu, neizpētot čečenu virsnieku un Čečenijas līdera Ramzana Kadirova iespējamo lomu šajā noziegumā.

Video: Maskavā tūkstošiem cilvēku piedalās Borisa Ņemcova piemiņas gājienā

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu