Filipīnas Pasaules kausā cer uz "Cavaliers" aizsarga Klārksona palīdzību

FOTO: Reuters/ScanPix

Filipīnu vīriešu basketbola izlase šovasar gaidāmajā Pasaules kausā cer uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Klīvlendas "Cavaliers" aizsarga Džordana Klārksona palīdzību.

Filipīnas svētdien Pasaules kausa Āzijas kvalifikācijas zonas mačā ar 93:75 pārsēja Kazahstānu, nodrošinot ceļazīmi uz finālturnīru.

Uzvarētājiem ar 41 punktu un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās savulaik NBA spēlējušais centrs Endrejs Bleče, kurš pie Filipīnu pases ticis naturalizācijas kārtībā.

Arī filipīniešu izcelsmes basketbolists Klārksons spēlējis zem Filipīnu karoga, taču to viņš darīja pērn Āzijas spēlēs, kamēr Pasaules kauss ir Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) pārziņā.

Klārksonam ir Filipīnu pase, bet pēc FIBA noteikumiem viņš skaitītos kā naturalizētais spēlētājs. Tā kā Filipīnas jau naturalizējusi Bleči, tad tai būt jāizvēlas starp diviem naturalizētajiem spēlētājiem.

"Mēģinām pārrunāt šo lietu ar FIBA. Ņemot vērā mūsu konstitūciju, viņš ir Filipīnu pilsonis. Viņam ir pase, bet viņš to dabūja tikai pēc 16 gadu vecuma," aģentūra AFP citē Filipīnu Basketbola federācijas (SBP) prezidenta Ala Panlilio teikto.

Pašlaik 26 gadus vecais Klārksons šajā sezonā 59 spēlēs vidēji guvis 16,9 punktus, izcīnījis 3,4 atlēkušās bumbas un veicis 1,8 rezultatīvas piespēles.

Pasaules kausa finālturnīrs no 31.auguta līdz 15.septembrim notiks Ķīnā.

Uz augšu