Tramps dodas uz Vjetnamā paredzēto tikšanos ar Čenunu
Papildināts

Kims Čenuns un Donalds Tramps.

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien, 25. februārī, devies uz Vjetnamu, kur trešdien un ceturtdien paredzēta viņa otrā tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien devies uz Vjetnamu, kur trešdien un ceturtdien paredzēta viņa otrā tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Trampa lidmašīna "Air Force One" no Endrūsa karabāzes pacēlās plkst. 12.34 (plkst. 19.34 pēc Latvijas laika).

Kims uz samitu dodas ar vilcienu cauri Ķīnai.

Īsi pirms izbraukšanas no Baltā nama prezidents pauda optimismu par gaidāmo samitu, kas būšot "brīnišķīgs".

Tramps piebilda, ka viņa mērķis ir Korejas pussalas atbrīvošana no kodolieročiem.

"Ar pilnīgu denuklearizāciju Ziemeļkoreja ātri kļūs par ekonomikas dzinējspēku. Bez tās, viss paliks pa vecam," tviterī norādīja Tramps.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā pagājušā gada 12. jūnijā, kur parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā", taču šajā jomā nekādu progresa pazīmju nav.

Baltā nama pasākumā svētdien Tramps, kā izskatās, centās kliedēt cerības uz lielu izrāvienu otrā samita laikā, norādot, ka Phenjanai piemērotās sankcijas par tās raķešu un kodolizmēģinājumiem paliks spēkā.

"Sankcijas paliek spēkā. Viss paliek spēkā. Bet mums ir īpaša sajūta, un es domāju, ka tā novedīs pie pie kaut kā ļoti laba. Varbūt nē," sacīja Tramps.

"Es nevēlos nevienu steidzināt. Es vienkārši nevēlos izmēģinājumus. Kamēr nav izmēģinājumu, mēs esam laimīgi," viņš piebilda.

Phenjana uzstāj, ka jau ir spērusi soļus kodolatbruņošanās virzienā, jau gadu neizmēģinot ballistiskās raķetes un kodolieročus un uzspridzinot ieeju kodolizmēģinājumu objektā. Tai pat laikā Ziemeļkoreja izteikusies, ka tās arsenāls ir nokomplektēts un šis objekts tai vairs nav nepieciešams.