P, 26.09.2022.

Kims Čenuns bruņuvilcienā ierodas Vjetnamā, kur tiksies ar Trampu

Apollo.lv
Kims Čenuns bruņuvilcienā ierodas Vjetnamā, kur tiksies ar Trampu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kims Čenuns bruņuvilcienā ierodas Vjetnamā
Kims Čenuns bruņuvilcienā ierodas Vjetnamā Foto: AFP / Scanpix

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns otrdien ieradās Vjetnamā pirms sava otrā samita ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, kas paredzēts šonedēļ Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā.

Kims sestdien izbrauca no Phenjanas ar vilcienu, dodoties 4500 kilometrus garā un trīs dienas ilgā braucienā caur Ķīnu uz Vjetnamas robežu, kuru viņš šķērsoja pie Dongdangas pilsētas.

Kims ceļo zaļi dzeltenā vilcienā ar 21 ložu necaurlaidīgu vagonu. Vilciena iekšpuse ir grezna - tajā ir rozā ādas dīvāni un sapulču telpas.

Kima vectēvs Kims Irsens savulaik vilcienā devās uz Vjetnamu un Austrumeiropu, tāpēc viņa mazdēla izvēlētajam transporta līdzeklim ir simboliska nozīme.

Foto: Kims Čenuns bruņuvilcienā ierodas Vjetnamā, kur tiksies ar Trampu

Kimu Dongdangas dzelzeļa stacijā sagaidīja Vjetnamas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas sekretārs Vo Vanthuongs un valdības biroja ministrs Mai Tjendungs, bija teikts Vjetnamas valdības paziņojumā.

Kima delegācija atstāja Dongdangu, ar automobili dodoties 170 kilometrus garā braucienā uz Hanoju. Šī brauciena laikā uz ceļa būs apturēta visa pārējā satiksme, ziņoja Vjetnamas valsts laikraksts "Nhan Dan".

Ir gaidāms, ka Tramps ieradīsies Hanojā otrdienas vakarā ar prezidenta lidmašīnu "Air Force One".

Kima un Trampa tikšanās Hanojā ir paredzēta trešdien un ceturtdien.

Ir gaidāms, ka Kims apmetīsies Hanojas viesnīcā "Melia", bet Trampa apmešanās ir gaidāma viesnīcā "Marriott Hotel Hanoi". Abās šajās viesnīcās pirmdien bija vērojama pastiprināta drošībnieku klātbūtne.

Bijušais ASV prezidents Baraks Obama bija uzturējies viesnīcā "Marriott" Hanojas apmeklējuma laikā 2016. gada maijā.

Šis būs otrais Kima un Trampa samits. Pirmais notika pērnā gada jūnijā Singapūrā, un Kims tajā uzsvēra savu gatavību Ziemeļkorejas "pilnīgai denuklearizācijai".

Abas puses tomēr nav uzņēmušās konkrētas saistības par nosacījumiem, kā Ziemeļkoreja likvidētu savu kodolarsenālu un ko ASV par to piedāvātu pretī.

Kims pēc pirmā samita ir kritizējis ASV par sankciju saglabāšanu pret viņa valsti, un progress abu valstu attiecībās ir apstājies.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu