O, 29.11.2022.

Ušakova galvenais mērķis EP būšot aizstāvēt rīdzinieku tiesības

Papildināts
Ušakova galvenais mērķis EP būšot aizstāvēt rīdzinieku tiesības
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 20
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no labās) un bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks piedalās preses konferencē, kurā informē par gatavību startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no labās) un bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks piedalās preses konferencē, kurā informē par gatavību startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Iekļūstot Eiropas Parlamentā (EP), pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) galvenais mērķis būs cīnīties par rīdzinieku tiesību aizstāvēšanu, otrdienas vakarā žurnālistiem preses brīfingā pauda pats Ušakovs.

Viņš sacīja, ka lēmums kandidēt EP vēlēšanās ir smagākais viņa politiskajā karjerā.

"Esmu veltījis desmit gadus, strādājot Rīgā kopā ar fantastisku komandu. Daudzi darbi ir pabeigti, sākot no sociālās jomas, turpinot ar skolu, pagalmu, promenāžu remontiem. Mums ir ar ko lepoties," pauda mērs.

Tomēr vienlaikus viņš norādīja, ka patlaban pie varas esošās partijas ir uzsākušas "nepieredzētu un absurdu karu" pret Rīgas domi, "Saskaņu" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR).

"Esam nonākuši tik tālu, ka Saeima trešajā lasījumā grib aizliegt rīdziniekiem saņemt visa veida atlaides, ko viņi nopelnījuši, maksājot nodokļus. Šis karš nebeigsies, un vienīgais risinājums, kam esmu gatavs piekrist, ir izmantot visus iespējamos instrumentus Eiropas līmenī, lai rīdziniekus aizstāvētu," sacīja Ušakovs.

Tāpat Rīgas mērs norādīja, ka, ja "Saskaņas" valde akceptēs viņa kandidatūru, "viņš nedosies atpūsties", bet gan cīnīsies visiem iespējamajiem līdzekļiem, lai neļautu labējām partijām izlaupīt Rīgu.

Ušakovs arī pauda pārliecību, ka, ja viņš tiks ievēlēts EP, domē paliks pietiekami profesionāla komiteju vadītāju un deputātu komanda, kura spēs turpināt visus pašreizējās koalīcijas sāktos darbus.

» "Līdz tam laikam nesašņorēs?" Ļaudis reaģē uz Ušakova un Amerika paziņojumu startēt uz Briseli

"Es nebaidos no tā, kas mani sagaidīs nākamo trīs mēnešu laikā. Tie varētu būt smagākie mēneši manā politiskajā karjerā. Taču tas ir mans pienākums saglabāt visu, kas ir paveikts un neļaut to izlaupīt citiem. Šajā situācijā mans izaicinājums ir aizstāvēt ne tikai Rīgu, bet arī Daugavpili, Rēzekni, Liepāju un citas pašvaldības, jo visas reformas tiek plānotas uz pašvaldību, un tātad - uz iedzīvotāju rēķina," sacīja Ušakovs.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Ušakovs gan nevarēja precīzi iezīmēt, kādas tieši darbības EP plāno veikt, lai pašvaldības iedzīvotāju tiesības aizstāvētu.

"Ļaujiet man sagatavot precīzu un pilnvērtīgu veicamo darbu programmu, ar kuru noteikti iepazīstināšu gan sabiedrību, gan žurnālistus," teica politiķis.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās neoficiālās informācijas, Ušakovs "Saskaņas" EP vēlēšanu sarakstā varētu startēt ar pirmo numuru, otrais varētu būt bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), bet trešais - Saeimas deputāts Boriss Cilevičs (S).

Kā ziņots, partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija un GKR valde nolēmusi aicināt iekļaut "Saskaņas" EP vēlēšanu sarakstā Rīgas mēru Nilu Ušakovu un bijušo vicemēru Andri Ameriku (GKR).

To otrdien pēc abu politisko spēku sanāksmēm paziņoja Ušakovs, kurš, pēc neoficiālas informācijas, varētu būt saraksta pirmais numurs.

Iepriekš "Saskaņas" valde kā saraksta līderi EP vēlēšanās bija izvirzījusi Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski.

Kā ziņots, 2017. gada nogalē "Saskaņa" kļuva par vienu no Eiropas sociālistu partijas (PES) biedriem. PES darbojas sociālistiskās, sociāldemokrātiskās un strādnieku partijas no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Norvēģijas. EP tā veido Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu.

2018. gada decembra sākumā Ušakovs tika ievēlēts par PES pilsētu mēru sadarbības tīkla prezidentu.

Video: Preses konference Rīgas domē

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu