Īrijā vecākus brīdina par jaunu bīstamu videospēli (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānuzuņemums no Youtube video

Īrijas un Ziemeļīrijas likumsargi brīdina vecākus, aicinot kontrolēt savu bērnu aktivitātes interneta vidē saistībā ar jaunu spēli "Momo Challenge", kas strauji kļūst populāra bērnu un pusaudžu vidū, vēstī portāls baltic-ireland.ie

Iesaistoties spēlē, WhatsApp lietotnē ir jālejuplādē animēts sievietes attēls, caur kuru spēlētājam tiek doti vairāki bīstami uzdevumi, tostarp, tādi, kas vērsti uz ļaunuma nodarīšanu pašam sev.

Spēles noslēgumā bērns vai pusaudzis tiek vedināts uz pašnāvību un spēle tiek saistīta ar vairākiem nāves gadījumiem citās valstīs.

Daļa no “Momo Challenge” ir skatāma arī vietnē YouTube un likumsargi brīdina vecākus, ka viņiem jāseko līdzi tam saturam, kuru skatās viņu bērni.

"Bērniem ir tik viegli piekļūt neatbilstošai informācijai, un ir svarīgi, lai viņi būtu pietiekami sagatavoti, sastopoties ar interneta pasauli," portālam baltic-ireland.ie norādīja CyberSafe Ireland vadītāja Aleksa Kūnija. Viņa sacīja, ka vecākiem jābrīdina bērni par briesmām, kas saistītas ar "Momo Challenge".

Viens no ceļiem, kā bērnus pasargāt, ir kontrolēt vietnes, kuras viņi apmeklē, un saturu, ko viņi aplūko, taču tas nepalīdzēs vienmēr. Vecāki nevar būt klāt, kad bērns vai pusaudzis lieto internetu, piemēram, viesojoties kādās citās mājās, tāpēc svarīgi ir ar viņiem pārrunāt briesmas, kas var draudēt, iesaistoties tādās aktivitātēs kā minētā spēle.

CyberSafe Ireland informē, ka pēdējās dienās ir saņemti vairāki ziņojumi par spēli "Momo Challenge". Lai arī pagaidām nav pierādījumu, ka spēle būtu nodarījusi kaitējumu bērniem vai pusaudžiem Īrijā, bet vecāki tiek mudināti uzmanīgi sekot savu bērnu darbībām tiešsaistē.

Paziņojumā teikts, ka "ir patiešām svarīgi, lai vecāki apzinātos, ka, lai arī internets sniedz lieliskas iespējas izklaidēties, mācīties un socializēties, pastāv arī riski, kas ir jākontrolē, tostarp, pieeja kaitīgam saturam vai bīstami kontakti," vēsta portāls. 

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu