"Rīgas satiksmes" vadībā Zivtiņu un Geduševu nomaina ar jauniem valdes locekļiem

Uzņēmuma "Rīgas satiksme" zemās grīdas tramvaji 5. tramvaju depo teritorijā; ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" valdē pērnā gada nogalē ieceltais Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs nomainīti ar jauniem valdes locekļiem, piektdien pēc "Rīgas satiksmes" vadības un kapitāldaļu turētāja kopsapulces paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Turpmāk kapitālsabiedrības valdē vairs nedarbosies Zivtiņš un Geduševs, bet strādās Rīgas domes Īpašumu departamenta Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieka vietnieks Ernests Saulītis, Rīgas domes Finanšu departamenta Administratīvās pārvaldes priekšnieks, departamenta direktora vietnieks Juris Švanders, kā arī satiksmes eksperts Jānis Meirāns.

Valdē turpinās darboties arī tās vadītājs Anrijs Matīss un bijušais Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze.

Līdz ar to kopumā uzņēmuma valdē tagad atkal būs pieci cilvēki līdzšinējo četru vietā.

Ušakovs norādīja, ka Geduševs un Zivtiņš turpinās ieņemt savus līdzšinējos amatus "Rīgas satiksmē" un turpinās strādāt par Satiksmes un organizācijas nodaļas un Drošības un risku vadības nodaļas direktoriem.

» "Rīgas satiksmei" tiks piešķirta 130 miljoni eiro dotācija

"Viņu galvenais uzdevums bija palīdzēt sagatavot budžetu un tas ir izdarīts. Līdz ar to viņi atgriežas savos amatos," sacīja Ušakovs. Savukārt komentējot jauno valdes pārstāvju kandidatūras, mērs sacīja, ka izvēlējies šos cilvēkus, lai nodrošinātu lielāku sadarbību domes institūciju starpā.

"Divi valdes locekļi ir pašvaldības pārstāvji, savukārt trešais - Meirāns - ir pieaicināts kā satiksmes speciālists," pamatoja mērs.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka Geduševs un Zivtiņš savu darbu veikuši labi un viņu nomaiņa nav saistīta ar to, ka abi ieņēmuši uzņēmuma valdes locekļu amatus laikā, kad tika pieņemti vairāki nesaimnieciski lēmumi, uz kuriem uzmanību vērsuši auditori.

Arī Matīss apliecināja, ka abi līdzšinējie kolēģi bijuši lieli palīgi un ieguldījuši smagu darbu uzņēmuma budžeta sastādīšanā un citos darbos.

Uz augšu