Pk 30.10.2020.

Ieskats "Latvijas Grāmatu izstādē 2019"

Foto: Ieskats "Latvijas Grāmatu izstādē 2019"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks "Latvijas Grāmatu izstāde 2019", aģentūru LETA informēja izstādes pārstāve Inese Libere.

Izstādē interesenti aicināti tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām.

"Izstāde pulcēs grāmatizdevējus, autorus, nozaru asociācijas, grāmattirgotājus, vairumtirgotājus, potenciālos izdevējus, bibliotekārus un lasītājus. Būs lieliskas grāmatas lieliskiem lasītājiem!" norādīja izstādes vadītāja Sanita Blomniece.

Fotogalerija: Ieskats "Latvijas Grāmatu izstādē 2019"

"Latvijas Grāmatu izstādē 2019" piedalīsies "Zvaigzne ABC", "Jānis Roze", "Jumava", "Pētergailis", "Latvijas grāmata", "Latvijas mediji", "Kontinents", "Madris", "RaKa", "Avots", "Upe", "Mansards", "Dienas grāmata", "Liels un mazs" un citi.

Visās trīs izstādes dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus un piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos. Savukārt Rakstnieka viesistabā interesentiem būs iespēja aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus.

Izstādē ir padomāts arī par pasākumu programmu bērniem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, spēlēt attīstošās spēles, eksperimentēt, piedalīties konkursos, viktorīnās un iesaistīties citās radošās nodarbēs.

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, visās trīs izstādes dienās Ķīpsalā darbosies Grāmatu maiņas punkts.

Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav aktuālas, lai iemainītu pret vēl nelasītām. Grāmatu maiņas punktā var atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, uzziņu literatūru, mākslas grāmatas un dažādu citu lasāmvielu. Šogad Maiņas punktam Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonds ir sagādājis vēl nebijuši lielu grāmatu skaitu - 4500 grāmatas.

"Latvijas Grāmatu izstādi" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Šodien un 2. martā izstāde būs atvērta no pulksten 10 līdz pulksten 18., bet 3. martā no pulksten 10 līdz pulksten 17.

Biļetes cena ir divi eiro. Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, kā arī bērniem līdz septiņu gadu vecumam, ieeja ir bez maksas. Ieeja bez maksas ir arī ar izstādes "Skola 2019" biļeti.

Redaktors iesaka