16. martā Rīgas centrā atkal grib pulcēties pretēju viedokļi paudēji (7)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Rīgas domē uz 16. martu jeb tā dēvēto Leģionāru piemiņas dienu oficiāli pieteikti trīs pasākumi, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" tradicionāli pieteikusi gājienu no pulksten 11 līdz 13.

Gājiena maršruts ir Rīgas Sv.Jāņa baznīca-Kaļķu iela-Brīvības laukums, kur tas noslēgsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Tāpat biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" no pulksten 7 līdz 13 pieteikusi sapulci Brīvības laukumā.

Tās mērķis ir atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona 2. Pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies 20 cilvēku.

Savukārt no pulksten 9 līdz 13 sapulci/piketu Brīvības laukumā pieteikusi biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja.

Sapulce veltīta "Waffen SS" upuru piemiņai, un tās dalībnieki plāno uzsvērt "Waffen SS" noziegumu attaisnošanas bīstamību. Arī šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits ir 100.

Vidauskis norādīja, ka, tā kā plānoto pasākumu vieta un laiks pārklājas, tad, visticamāk, organizatori kā katru gadu tiks aicināti uz pārrunām pie pilsētas izpilddirektora, lai vienotos par visiem pieņemamu pasākumu norisi, ņemot vērā Satversmē noteikto pulcēšanās brīvību no vienas puses un sabiedrisko drošību no otras puses.

"Pēdējos gados tas ir izdevies, un šajā datumā nekādi ievērojami ekscesi netika novēroti," uzsvēra Vidauskis.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa sabiedrības uzskata, ka šie cilvēki cerēja cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bija fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Fotogalerija: Ieskats leģionāru piemiņas gājienā

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu