Jonass debitē MXGP ar 18.vietu sezonas pirmā posma kvalifikācijā

Latviešu motosportis Pauls Jonass piedalās preses konferencē "Lido" Atpūtas centrā, kurā informē par pasaules čempionātu motokrosā "MXGP of Latvia".

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas sestdien Argentīnā ierindojās 18.vietā pasaules čempionāta prestižākās klases MXGP sezonas pirmā posma kvalifikācijā.

Kvalifikācijā uzvaru guva francūzis Romēns Fevrs, kamēr Jonass no viņa atpalika par 57,127 sekundes. Tiesa, uzreiz pēc starta latvietis bija pirmajā pieciniekā, bet pēc tam pakāpeniski krita arvien zemāk. Kopumā kvalifikācijā piedalījās 29 braucēji.

Šī Jonasam bija debija prestižākajā MXGP klasē, bet sacensību abi braucieni tiks aizvadīti svētdien. Tiesa, ceļgala traumas dēļ zem lielas jautājuma zīmes bija, vai latvietis vispār sezonu sāks laikus.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz "Husqvarna" vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonas jaunās komandas "Rockstar Energy Husqvarna" īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.

Uz augšu