O, 27.09.2022.

"KPV LV" deputāti rosina dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem

LETA
"KPV LV" deputāti rosina dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Students Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē; ilustratīvs foto.
Students Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē; ilustratīvs foto. Foto: Ieva Čīka/LETA

Atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti rosina dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem, ļaujot viņiem strādāt 40 stundas nedēļā pašlaik noteikto 20 stundu vietā.

Likuma grozījumus iesnieguši deputāti Linda Liepiņa, Iveta Benhena-Bēkena, Didzis Šmits, Ēriks Pucens un Jānis Vitenbergs.

Likumā rosināts noteikt, ka nepieciešams grozīt atbilstošos noteikumus, lai no 2019. gada 1.septembra ārzemniekiem, kam ir piešķirta termiņuzturēšanās atļauja vai vīza sakarā ar studijām vai studiju apmaiņu Latvijā akreditētā izglītības iestādē, ir tiesības strādāt 40 stundas nedēļā. Minētie grozījumi valdības noteikumos būtu jāveic līdz 1. jūlijam.

Deputāti skaidro, ka grozījumi iesniegti, lai sakārtotu un normalizētu situāciju ar ārzemju studentu nodarbināšanu.

Lielākoties, studenti strādājot daudz vairāk nekā pašlaik atļautās 20 stundas nedēļā, taču darba devējs grāmatvedībā atspoguļo tikai atļauto darba laiku, norāda parlamentārieši.

"KPV LV" politiķi pauž, ka šāda situācija neveicina ēnu ekonomikas līmeņa krišanos. Viņi norāda, ka prettiesiski nodarbināto ārzemju studentu skaits esot tik liels, ka loģiskāk būtu sakārtot regulējumu, nevis kontrolēt komersantus, kas ierobežojumus neievēro.

Deputāti nepiekrīt uzskatam, ka šādi grozījumi apdraudētu ārzemnieku studijas. Politiķu ieskatā paši studenti spēj izlemt, vai pilnas slodzes darbs ir savienojams ar pilna laika studijām.

Attiecīgos grozījumus rosināts veikt Imigrācijas likumā un Ministru kabineta noteikumos par ārzemnieku nodarbināšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu