Politologs: Šoreiz EP vēlēšanās partijām ir bezprecedenta spēcīgs piedāvājums (3)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Politologs Filips Rajevskis.
Politologs Filips Rajevskis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Šā gada maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās starp Latvijas politisko pariju izvirzītajiem kandidātiem varētu būt liela konkurence, aģentūrai LETA sacīja politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

Viņš pauda, ka Latvijas politiskās partijas EP vēlēšanām nākušas klajā ar spēcīgu piedāvājumu.

"Šajās EP vēlēšanās ir bezprecedenta spēcīgs piedāvājums no visiem. Visi ir pastrādājuši, lai piesaistītu ļoti atpazīstamas personālijas, kas ir vienojošs faktors," uzskata Rajevskis.

Partijas nav koncentrējušās tikai uz saviem iekšējiem resursiem, bet ir piesaistījušas arī kandidātus no ārpuses, kas nebija manīti politikā," uzskata Rajevskis

Viņš arī prognozēja lielu konkurenci, ņemot vērā, ka partijas nopietni gatavojas vēlēšanām.

Rajevskis norādīja, ka šoreiz vēlēšanās neierasti plaši pārstāvēti politologi - Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors, kurš ir Jaunās konservatīvās partijas saraksta līderis, kā arī Ivars Ijabs, kurš ir "Attīstībai/Par!" (AP) saraksta pirmais numurs.

Tāpat Rajevskis norādīja, ka partijas EP vēlēšanām ir izvirzījušas arī citas spēcīgas personas no uzņēmēju un sabiedrībā zināmu cilvēku vidus, piemēram, bijušo Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" valdes priekšsēdētāju Baibu Rubesu (AP).

Viņaprāt, šāds partiju solis, izvirzot vēlēšanām cilvēkus, kuri līdz šim nav darbojušies politikā, skaidrojams ar vēlmi dot lielākas izvēles iespējas potenciālajiem balsotājiem un piesaistīt vairāk vēlētāju.

Rajevskis prognozēja, ka resursu un arī finansiālā ziņā Latvijas politiskajām partijām šīs EP vēlēšanas izmaksās dārgāk salīdzinājumā ar iepriekšējām reizēm.

EP vēlēšanas notiks maija izskaņā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu