"Space X" kosmosa kuģis savienojies ar kosmosa staciju
Papildināts

FOTO: AFP / Scanpix

ASV kompānijas "Space X" kosmosa kuģis "Crew Dragon" svētdien veiksmīgi savienojās ar Starptautisko kosmosa staciju (SKS), paziņoja "Space X"

Tas notika 400 kilometrus virs Zemes 27 stundas pēc tam, kad kosmosa kuģis ar raķeti "Falcon" tika palaists no Kanaveralas kosmodroma Floridā.

Šis starts ir svarīgs solis pretī tam, lai no ASV pēc astoņu gadu pārtraukuma atkal tiktu izplatījumā sūtīts kosmosa kuģis ar cilvēkiem.

Šoreiz vienīgais "Crew Dragon" pasažieris ir manekens vārdā Riplija, bet ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) plāno vēl šogad ar kosmosa kuģi izplatījumā sūtīt divus astronautus.

» Video: Veiksmīgi palaists jaunais "SpaceX" kosmosa kuģis

Pēc kosmosa kuģa savienošanās ar SKS tajā iegāja kosmosa stacijas apkalpe - Krievijas kosmonauts Oļegs Konoņenko, ASV astronaute Anna Makleina un Kanādas astronauts Dāvids Senžaks.

Plānots, ka piektdien "Crew Dragon" atvienosies no SKS, izies no Zemes orbītas un iekritīs Atlantijas okeānā, kur to izcels no ūdens "Space X" kuģis.

Kopš 2011. gadā NASA pārtrauca savu kosmosa kuģu lidojumus, amerikāņu kosmonautus SKS nogādā Krievijas kosmosa kuģi. Par katru šādu kosmonauta lidojumu uz SKS ASV maksā Krievijai vairāk nekā 80 miljonus dolāru.

Uz augšu