Gulbim minimāls kritums ATP rangā

Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis vienu vietu un tagad ieņem 79.pozīciju.

Pēc neveiksmīga Austrālijas atklātā čempionāta, kurā Gulbis veselības likstu dēļ izstājās pirmajā kārtā, viņš februārī piedalījās ATP turnīros Monpeljē un Roterdamā, kur pamatturnīros pārvarēja pa vienai kārtai, bet Marseļā netika tālāk par pirmo kārtu.

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju.

Šonedēļ latvietis plāno piedalīties prestižajā Indianvelsas turnīrā.

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš joprojām ieņem dalītu 615.pozīciju. Tiesa, līdz ar ranga reformu viņš zaudēja 80 no iepriekš nopelnītajiem 83 punktiem. Šie atlikušie trīs punkti tika iegūti pavasarī, kad Podžus startēja "Challenger" sacensībās Ķīnā. Ja netiks iegūti jauni punkti, arī viņam rangs būs jāatstāj.

Savukārt ranga pirmajā desmitniekā notikušas vairākas izmaiņas.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā. Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr trešais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs. Uz ceturto no septītās vietas pakāpies leģendārais šveicietis Rodžers Federers, kuram seko argentīnietis Huans Martins del Potro un Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas un japānis Kei Nišikori, šiem tenisistiem atkāpjoties pa vienai pozīcijai.

Astotais joprojām ir austrietis Dominiks Tīms, kamēr devītais ir amerikānis Džons Isners. Savukārt pirmo desmitnieku tagad noslēdz talantīgais grieķis Stefans Cicips, kurš pakāpies par vienu pozīciju.

Aizvadītajā nedēļā pie savas simtās ATP trofejas tika Federers, kurš uzvarēja 500 punktu turnīrā Dubaijā, finālā pieveicot Cicipu. Savukārt Akapulko "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā labākais bija Austrālijas tenisists Niks Kiris, bet Sanpaulu "ATP World Tour 250" turnīrā triumfēja argentīnietis Gido Pelja.

Dubultspēļu rangā pēc reformas atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 730. un 747.pozīciju.

Uz augšu