FKTK apstiprinājusi "ABLV Bank" kreditoru izvērtēšanas metodoloģiju

"ABLV Bank" logo.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ārkārtas sēdē šodien apstiprinājusi likvidējamās "ABLV Bank" kreditoru izvērtēšanas metodoloģiju, aģentūrai LETA pavēstīja komisijā.

Iepriekš "ABLV Bank" likvidators Arvīds Kostomārovs aģentūrai LETA sacīja, ka izmaksas kreditoriem sāksies ne agrāk kā 2-3 mēnešus pēc metodoloģijas apstiprināšanas FKTK padomē.

Jau vēstīts, ka Eiropas Centrālā banka no 2018. gada 12. jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju, bet FKTK padome 2018. gada 12. jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017. gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Uz augšu
Back