Pk, 3.02.2023.

Lidmašīnas avārijā Etiopijā gājuši bojā 157 cilvēki

Lidmašīnas avārijā Etiopijā gājuši bojā 157 cilvēki
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Etiopijā svētdien avarējusi aviokompānijas "Ethiopian Airlines" lidmašīna "Boeing 737-8 MAX" ar 157 cilvēkiem, kas visi gājuši bojā, paziņojusi aviokompānija.

Lidmašīnā atradās 32 valstu pilsoņi, kā arī ANO darbinieki, paziņojusi aviokompānija.

"Ethiopian Airlines" sniegtā informācija liecina, ka gājuši bojā 32 Kenijas pilsoņi, 18 Kanādas pilsoņi un deviņi Etiopijas pilsoņi. Upuru vidū ir arī astoņi Itālijas pilsoņi un tikpat daudz Ķīnas un ASV pilsoņu. Gājuši bojā arī septiņi Lielbritānijas un septiņi Francijas pilsoņi, seši Ēģiptes pilsoņi, pieci Nīderlandes pilsoņi un četri Indijas pilsoņi.

Četri bojāgājušie bijuši ANO darbinieki.

Lidmašīna nogāzās sešas minūtes pēc pacelšanās gaisā no lidostas Etiopijas galvaspilsētā Adisabebā. Tā avarēja aptuveni 60 kilometrus uz dienvidaustrumiem no galvaspilsētas.

Lidmašīnā atradās 149 pasažieri un astoņi apkalpes locekļi, un tā bija ceļā uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi.

Avārijas cēloņi pagaidām nav zināmi. Taču zināms, ka lidmašīnas pilots ziņojis par problēmām un viņam ļauts atgriezties Adisabebas lidostā.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists vēstīja, ka vietā, kur nogāzusies lidmašīna, izveidojusies milzīga bedre, un visapkārt mētājas lidmašīnas atlūzas. Glābšanas dienestu darbinieki savāc bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas.

Avārijas vietā ieradušies karavīri un policija, kā arī Etiopijas Civilās aviācijas aģentūras izmeklētāji.

Etiopijas premjerministra birojs un Kenijas prezidents izteikuši līdzjūtību bojāgājušo cilvēku ģimenēm.

"Ethiopian Airlines", kas pieder Etiopijas valstij, tiek uzskatīta par labāk pārvaldīto aviokompāniju Āfrikā, un sevi dēvē par Āfrikas lielāko aviokompāniju.

Civilās aviācijas datubāzē "Planespotters" publiskotā informācija liecina, ka lidmašīna, kas avarēja, bijusi jauna. Tā piegādāta "Ethiopian Airlines" pagājušā gada novembra vidū.

Mediji ziņo, ka pacelšanās laikā laikapstākļi Adisabebā bijuši labi.

Pagājušā gada oktobrī cita lidmašīna "Boeing 737-8 MAX" iegāzās Javas jūrā. Aviokompānijas "Lion Air" lidmašīna avarēja neilgi pēc pacelšanās gaisā no Džakartas. Aviokatastrofā gāja bojā visi 189 cilvēki, kas atradās lidmašīnā.

Lidmašīnas "melnās kastes" dati liecināja, ka avarējušā aviolainera ātruma indikators pēdējos lidojumos rādījis nepareizus datus, lai gan "Lion Air" sākotnēji apgalvoja, ka šī problēma tikusi novērsta.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu