No Noziedzības novēršanas padomes plāno izslēgt Latvijas Bankas prezidentu

Latvijas bankas ēka

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar to, ka Latvijas Bankas pamatfunkcijās neietilpst noziedzības novēršana un apkarošana, no Noziedzības novēršanas padomes plāno izslēgt Latvijas Bankas prezidentu, liecina Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotie grozījumi Noziedzības novēršanas padomes nolikumā.

TM skaidro, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) strādā ar neparastu un aizdomīgu darījumu kontroli, tādēļ padomes sastāvā plānots ieļaut Kontroles dienesta priekšnieku.

Noteikumu projekts arī paredz padomē iekļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku.

Lai arī Labklājības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pamatfunkcijās neietilpst noziedzības novēršana un apkarošana, attiecībā uz minētajām ministrijām padomes sēdēs tiek izlemts jautājums par Tieslietu ministrijas pamatbudžeta programmas "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas fonds" līdzekļu sadali, tādēļ abu ministriju dalība padomē ir nepieciešama arī turpmāk, norāda TM.

Vienlaikus grozījumi paredz noteikt, ka pēc padomes priekšsēdētāja uzaicinājuma padomes sēdēs var piedalīties arī citu valsts institūciju amatpersonas un darbinieki. Tādējādi tiks nodrošināts, ka nepieciešamības gadījumā uz padomes sēdi varēs tikt uzaicināti pārstāvji no Latvijas Bankas un citām valsts institūcijām.

TM aģentūrai LETA norādīja, ka plānotie grozījumi nolikumā nav saistīti ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pašreizējo statusu pret viņu ierosinātajā kriminālprocesā.

Par nolikuma grozīšanu 12. martā lems valdība.

Aktuālākās ziņas