VID sākusi kriminālprocesu par "Olainfarm" darījumiem

Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".

FOTO: Lita Krone/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma "Olainfarm" darījumiem, vēsta raidījums "Nekā personīga".

Pērn rudenī viena no trim Valērija Maligina mantiniecēm pārņēma kontroli pār farmācijas rūpnīcas "Olainfarm" kontrolpaketi un nomainīja uzņēmuma vadību.

Viņa no lemšanas izslēdza pārējās akcionāres, kuras tagad jauno vadību vaino aizdomīgos darījumos, par ko Finanšu policija sākusi kriminālprocesu.

Uzņēmējam Maliginam piederēja gandrīz 70% "Olainfarm" akciju. Testamentā viņš savus īpašumus novēlēja trīs meitām. Līdz pagājušā gada rudenim mantojumu pārvaldīja viņa vecākā meita Irina Maligina.

Kad pienāca laiks akcijas sadalīt, Irina Maligina izmantoja iespēju nomainīt "Olainfarm" vadību, lai nodrošinātu kontroli bez pārējām mantiniecēm.

Par padomes vadītāju viņa iecēla advokātu Pāvelu Rebenoku, bet par padomes locekli - juristu Mārtiņu Krieķi.

» Maliginu sāga: miljoniem vērts mantojums, ģimenes naids un cīņa par varu

Kopš tā laika pārējās mantinieces - Maligina meita Nika Saveļjeva un nepilngadīgās meitas Annas Emīlijas māte Signe Baldere-Sildedze - cīnās par savu akciju daļu.

Viņām bija aizdomas, ka no uzņēmuma aizplūst nauda.

Februāra beigās Baldere-Sildedze vērsās VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē, lūdzot izmeklēt iespējamus fiktīvus darījumus, kas varētu būt notikuši, kopš "Olainfarm" kontrolē Irinas Maliginas uzticības personas.

VID sāka kriminālprocesu par iespējamu naudas atmazgāšanu, pētot veiktos pārskaitījumus uz ārvalstīm par mārketinga un konsultāciju pakalpojumiem.

Ar aizdomām par minētajiem pārskaitījumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas kontroles dienestā vērsās arī banka.

Arī bankai šie pārskaitījumi likās aizdomīgi, un tā nosūtīja ziņojumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas kontroles dienestam.

Dažas dienas pēc VID izmeklēšanas sākšanas Irinas Maliginas ieceltais "Olainfarm" padomes loceklis Mārtiņš Krieķis vērsās dienestā un citās iestādēs, norādot, ka VID amatpersonas esot saņēmušas 100 000 eiro kukuli par kriminālprocesa sākšanu un tas darīts valstij bīstamu personu interesēs. Šī ziņa nosūtīta arī Valsts drošības dienestam.

Pēc Krieķa iesnieguma saņemšanas no VID sāktā kriminālprocesa atcelta izmeklētāja, un izmeklēšanas materiālus tagad pārbauda prokuratūra. Pierādījumu par kukuļa piedāvāšanu vai pieņemšanu Krieķim nav, taču tas ļāvis apstādināt "Olainfarm" darījumu pārbaudi.

Uz augšu