Traģisks ugunsgrēks Rīgas daudzdzīvokļu namā; glābēji evakuē 47 cilvēkus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki likvidējuši ugunsgrēku piecstāvu kopmītņu tipa ēkā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmdienas, 11. marta, vakarā Rīgā, kādā piecstāvu ēkā aizdedzies otrā stāva dzīvoklis, daļa iedzīvotāju palikuši iesprostoti savos mitekļos, bet pārējie steigā ķēruši vērtīgas mantas un skrējuši ārā, vēsta raidījums "Degpunktā".

Nelaime notikusi ap plkst. 19.00, kad lielākā daļa iemītnieku atgriezusies no darba un bijusi mājās.

Nelaime pamanīta novēloti, kad pie ēkas piebraukušas pirmās glābēju ekipāžas, dzīvoklis jau dedzis ar atklātu liesmu, bet gandrīz visi gaiteņi bijuši pilni ar dūmiem.

"Es izgāju ārā uz veikalu. Skatos, te viss piepildīts ar baltiem dūmiem. Zvanīju ugunsdzēsējiem. Nokāpu lejā. Viņam jau no loga nāca liesmas. Pēc tām uzkāpu augšā, domāju, varbūt viņām vēl var palīdzēt. Bet pie viņa vairs nebija iespējams tikt iekšā. Viss bija melns," stāsta mājas iedzīvotājs Vladislavs.

Glābēji nekavējoties uzsākuši iedzīvotāju evakuāciju.

Vairākus cilvēkus ugunsdzēsēji izglābuši no otrā un trešā stāva, izmantojot izbīdāmās kāpnes.

Iemītnieki celti ārā pa logiem, viens no tiem bijis Valērijs. Viņš nav varējis tikt laukā pa durvīm.

"Es atvēru durvis, vēl neko nesapratu. Skatos, viņam deg dzīvoklis. Atvēru koridora durvis, lai iznāktu ārā. Nesanāca, tumšs. Atkal izlienu pa logu, brauc klāt divas ugunsdzēsēju mašīnas ar kāpnēm. Viņi ieraudzīja, ka vienā logā deg, bet otrā stāv cilvēks, uzreiz piebrauca pie manis, pacēla kāpnes, un es nokāpu," stāsta blakus degušajam dzīvoklim mītošais Valērijs.

Lai likvidētu ugunsgrēku un tā sekas, glābēji pavadījuši vairāk nekā trīs stundas.

Kopumā tika evakuēti 47 cilvēki, 37 tika izglābti. Arī degušā dzīvokļa saimnieks bija jāglābj, un viņš nodots mediķu aprūpē. Pēc neoficiālas informācijas vīrietis apdedzinājis kājas. Palīdzība tika sniegta vēl astoņiem iedzīvotājiem, daļa no viņiem hospitalizēta.

Iespaidīgā ugunsgrēka kopēja degšanas platība bija 20 kvadrātmetru.

Uz augšu