C 26.11.2020.

Šorīt apledojums apgrūtina braukšanu vietām Vidzemē un Latgalē

Apsnigusi iela.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šorīt apledojuma dēļ braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta vietām Vidzemē un Latgalē, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 38 "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Ainažu šosejas no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Vidzemes šosejas no Vangažiem līdz Līgatnei, Valmieras šosejas no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, Rīgas apvedceļa no Baltezera līdz Saulkalnei, Daugavpils šosejas no Rīgas līdz Lielvārdei un Kokneses šosejas no Rīgas apvedceļa līdz Skrīveru pagriezienam.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Krāslavas, Ogres un Preiļu apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.