C 21.01.2021.

Lagzdiņš kā vienīgais paudis gatavību kandidēt uz Vieglatlētikas savienības prezidenta amatu

Arnis Lagzdiņš

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Savulaik Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) vadījušais pašreizējais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) nozares padomnieks Arnis Lagzdiņš pagaidām kā vienīgais paudis gatavību kandidēt uz LVS prezidenta amatu, aģentūrai LETA sacīja LVS komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

LVS kongress, kurā tiks izraudzīts jauns organizācijas prezidents, viceprezidents un viens valdes loceklis, norisināsies 27.martā, bet līdz 19.martam pieteikumus var iesniegt potenciālie kandidāti.

Bļusina apstiprināja, ka Lagzdiņš šobrīd ir vienīgais, kurš paudis gatavību kandidēt LVS prezidenta amatam, tomēr rakstisks iesniegums no viņa puses vēl neesot bijis. Pastāv arī varbūtība, ka līdz 19.martam šim amatam varētu pieteikties vēl kāds pretendents.

Pagājušā gada novembra beigās no LVS prezidentes jeb valdes priekšsēdētājas amata atkāpās Ineta Radeviča. Pēc viņas atkāpšanās valdes priekšsēdētāja funkcijas pilda LVS viceprezidenti Andris Smočs un Jānis Upenieks, kuriem ir tiesības pārstāvēt biedrību atsevišķi.

Janvārī notikušajā sēdē LVS valde bijusi vienisprātis, ka šogad ikgadējā kongresā, kas norisināsies 27.martā, nepieciešams ievēlēt jaunu prezidentu līdz 2021.gadam.

Kongresā būs vēlēšanas arī uz viceprezidenta amatu, jo Upenieks kļuvis par premjera padomnieku ekonomikas jautājumos un lielās noslogotības dēļ nolēmis atstāt darbu LVS.

Lagzdiņš ir LVS valdes virzīts kandidāts. Viņš šo organizāciju vadīja astoņus gadus pirms Gunta Zālīša, kurš amatā tika ievēlēts 2005.gadā un organizāciju vadīja līdz 2017.gadam, kad stafeti pārņēma Radeviča. Tiesa, karjeru beigušajai tāllēcējai pēc atkārtotām pārbaudēm tika konstatētas pozitīvas dopinga analīzes 2012.gada Londonas olimpisko spēļu laikā, kā dēļ viņa novembrī atkāpās no amata.

Lagzdiņš pēc darba LVS strādāja finanšu sektorā un šobrīd ir FKTK nozares padomnieks. Viņš ir arī LVS goda prezidents.

Redaktors iesaka