LHF: Marenis nebija jāsvītro no "Mogo" pieteikuma

Rihards Marenis

FOTO: HK Mogo (Facebook)

Uzbrucējs Rihards Marenis nebija jāsvītro no "Mogo" pieteikuma, paziņojumā uzsver Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Vienam no "Mogo" komandas uzbrukuma līderiem Marenim nebūs liegts piedalīties šīs sezonas "Optibet" Hokeja līgas (OHL) finālsērijā.

Marenis sezonu iesāka "Mogo" rindās, septiņās spēlēs gūstot četrus vārtus, bet pēc tam viņš pārcēlās uz Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandu Rīgas "Dinamo", kuras sastāvā 33 mačos izcēlās ar četriem precīziem metieniem un vienu rezultatīvu piespēli.

Izslēgšanas turnīrā uzbrucējs atgriezās "Mogo" komandā, kuras sastāvā četrās spēlēs guva četrus vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēle, "play-off" cīņu pirmās kārtas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā piekāpjoties tikai savam komandas biedram Kasparam Saulietim, kurš guva sešus vārtus un asistēja vienā rezultatīvā uzbrukumā.

"Mogo" pretinieces finālā "Kurbada" prezidents Andis Pikāns sarunā ar "Latvijas Avīzi" pauda cerību, ka Marenim tiks liegts iziet laukumā. Hokejists 15.janvārī, kad noslēdzās jaunu spēlētāju pieteikšana OHL turnīram, vēl bija "Dinamo" sastāvā.

28.februārī, nepilnu nedēļu pirms izslēgšanas spēļu sākuma, LHF organizēja OHL komandu kopsapulci. Sanāksmes laikā esot iztirzāts jautājums arī par Mareņa statusu. LHF sporta direktors Edgars Buncis visiem klātesošajiem izskaidroja situāciju un informēja, ka Marenis ir tiesīgs spēlēt OHL izslēgšanas turnīrā. Komandas esot uzklausījušas LHF ziņojumu un neizteica pretenzijas.

8.martā LHF saņēma trīs OHL klubu - "Kurbada", "Prizmas" un "Zemgales"/LLU - parakstītu iesniegumu par Mareņa dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. Iesniegumā klubu pārstāvji izklāstījuši savus argumentus, kas, viņuprāt, liedz minētajam spēlētājam dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Pēc vēstules saņemšanas, LHF ceturtdien sasauca OHL klubu kopsapulci un vēlreiz detalizēti izklāstīja Mareņa statusu spēlējot izslēgšanas mačos.

"2018.gada oktobrī spēlētājs ir izīrēts Rīgas "Dinamo", kas ir LHF jurisdikcijā esošs klubs, kas piedalās KHL (nav citas valsts čempionāts). KHL tikusi dibināta, lai attīstītu hokeju Krievijā un citās Eiropas un Āzijas valstīs. Ar atsevišķu līgumu starp KHL un Krievijas Hokeja Federāciju tiek noteikta kārtība, kā Krievijas klubi kļūst par Krievijas čempioniem. Līdz ar to LHF nevar uzskatīt, ka Rīgas "Dinamo" piedalās citas valsts čempionātā, jo tas ir Latvijas klubs un nekad nekļūs par citas valsts čempioniem, vai arī iegūs jebkādu vietu šajā čempionātā," paziņojumā raksta LHF.

Latvijas hokeja jumtorganizācija uzsver, ka spēlētāju pārejas LHF tiek nodrošinātas, lai regulētu spēlētāju piederību klubam dalībai LHF rīkotajos čempionātos.

"Ņemot vērā, ka Rīgas "Dinamo" nepiedalās LHF rīkotajā čempionātā, Latvijas spēlētāja pārejas noformēšana nav nepieciešama. Ārzemju spēlētāju pārejas regulē IIHF un tā ir nepieciešama uz jebkuru LHF jurisdikcijā esošu klubu/komandu. Visu augstākminēto iemeslu dēļ, Marenis nebija jāsvītro no "Mogo" pieteikuma, turklāt, spēlētāja izīrēšanas līgumā viens no noteikumiem paredz liegumu spēlētājam atgriezties citā klubā, bet tikai "Mogo". Uz pāreju perioda beigām Marenis bija "Mogo" pieteikumā un ir tiesīgs spēlēt OHL," raksta LHF.

LHF arī atzīmē, ka šāda spēlētāju kustība šosezon ir notikusi arī starp citiem OHL klubiem un Rīgas "Dinamo". Līdzīgās situācijās bijuši arī Edijs Brahmanis ("Prizma"), Roberts Mamčics un Egils Kalns (abi - "Liepāja").

"Mogo" pusfinālā ar 4-0 apspēlēja "Prizma" vienību, bet "Kurbads" ar 4-0 guva virsroku pār "Zemgali"/LLU.

OHL finālsērija sāksies ceturtdien.

OHL regulārā čempionāta kopvērtējumā uzvarēja "Mogo", otrie bija "Kurbads" hokejisti, trešo vietu ieņēma "Zemgale"/LLU, bet ceturtā bija "Prizma". Šīs četras vienības nodrošināja iespēju sacensties pusfinālā.

Aiz pirmā četrinieka sekoja "Liepāja", Hokeja skola "Rīga" un "Lido", kurām "play-off" gāja secen.

OHL regulārajā čempionātā septiņas komandas aizvadīja sešu apļu turnīru, katrai vienībai nospēlējot pa 36 spēlēm.

Pusfinālu uzvarētāji tika finālā, kur cīnīsies par zeltu, savukārt trešo vietu ieņēma tā komanda, kas ieguva augstāku pozīciju regulārajā turnīrā. Čempionāta uzvarētājkomanda saņems ne tikai Latvijas čempionu kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējās OHL sezonas finālā "Kurbads" sērijā ar 4-0 uzvarēja "Zemgale"/LLU vienību.