S 8.05.2021.

ES aizsardzības projektiem atvēlēs 500 miljonus eiro

Eiropas Savienības karogs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienība (ES) otrdien, 19. martā, paziņoja, ka tiks atvēlēti līdz 500 miljoniem eiro aizsardzības projektu finansējumam, arī tā dēvētā eirodrona izstrādei.

Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka 100 miljoni eiro asignēti ierosinātajam drona projektam, blokam cenšoties mazināt atkarību no ASV tehnoloģijām.

2

Brisele aktivizē centienus racionalizēt Eiropas tēriņus jaunu militāro iekārtu izstrādē, lai padarīto to efektīvāku izmaksu ziņā un samazinātu atkritumus.

"Ar ES investīcijām, kuras mēs uzsākam šodien, mēs pārejam no idejām pie konkrētiem projektiem, mēs stiprinām mūsu aizsardzības industriju konkurētspēju," sacīja rūpniecības komisāre Elžbeta Beņkovska.

EK drīzumā aicinās izteikt priekšlikumus projektiem piecās prioritārajās jomās, piedāvājot 180 miljonus eiro izlūkošanas, drošu sakaru un kibertehnoloģiju jomās, kā arī 5,6 miljonus eiro mākslīgā intelekta aizsardzības tehnoloģijām.

"Sadarbība aizsardzības jomā ir vienīgais veids, kā arvien nestabilākajā pasaulē aizstāvēt un aizsargāt eiropiešus," norādīja EK viceprezidents Jirki Katainens.

"Kopīgi projekti materializējas. Eiropas aizsardzība notiek."

2

EK ierosinājusi 13 miljardu eiro budžetu aizsardzībai laikaposmam no 2021. līdz 2027. gadam.