Ukraina piemēro jaunas sankcijas Krievijai

Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/SCANPIX

Ukrainas valdība piemērojusi sankcijas Krievijas uzņēmumiem un pilsoņiem, kas saistīti ar Kerčas tilta celtniecību, atsaucoties uz Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, ziņo Ukrainas mediji.

19 kilometrus garais tilts pāri Kerčas šaurumam, kas tika pabeigts pagājušajā gadā, tiek uzskatīts par garāko Eiropā.

5

Pirms tilta pabeigšanas no Krievijas puses Krimas pussalai bija iespējams piekļūt tikai ar kuģiem un prāmjiem.

Ukraina piemērojusi sankcijas arī personām, kas bija iesaistītas uzbrukumā Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā.

5

Krievijas bruņotie spēki pagājušā gada 25. novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā.

Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus, no kuriem trīs tika ievainoti, Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

5

Porošenko atklāja, ka sankcijas piemērotas arī cilvēkiem, kas organizēja vēlēšanas prokrievisko bandu kontrolētajos Austrumukrainas rajonos.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins ja nosodījis jaunās Ukrainas sankcijas, kas skārušas arī personīgi viņu.

5

Viņš tās nodēvēja par neloģiskām.

"Tie ir politiski lēmumi, kas balstīti politiskā populismā," paziņoja Volodins.

Uz augšu
Back