Atklāta Imanta Ziedoņa daiļradei veltīta izlaušanās istaba (1)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
27.februāra vakarā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājis tautā mīlētais dzejnieks Imants Ziedonis.
27.februāra vakarā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājis tautā mīlētais dzejnieks Imants Ziedonis. Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Šodien Rīgā, Sporta ielā 2, atklāta izlaušanās istaba "Ziedoņa klase", kas balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā "Blēņas un pasakas", pastāstīja Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāve Kristiāna Salnāja.

="Ziedoņa klase" piedāvā alternatīvas mācību stundas bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Ziedoņa personību un daiļradi neierastā, aktuālā veidā, šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību, lasītprasmi un pieredzē balstītu mācību procesu, skaidroja Salnāja.

"Attīstoties izglītībai Latvijā, pilnveidojas arī ideja par mācību  procesu. Aizvien būtiskāka kļūst prasme darboties komandā, situāciju analīze un praktisku zināšanu gūšana. Lai mācītos un gūtu zināšanas, klase var darboties jebkur - skolas aktu zālē, bibliotēkā vai mācību ekskursijā.

Mūsu izlaušanās istaba apvieno spēles elementus, sacensības garu un iespēju iepazīties ar Ziedoņa pasakām. Kaut ko sev noderīgu "Ziedoņa klasē" atradīs ne tikai 5.-12.klašu skolēni, bet arī jebkurš dzejnieka darbu cienītājs," skaidroja "Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska.

"Ziedoņa klase" izveidota, izmantojot "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" īstenotās sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmas grantu.

Nākotnē "Ziedoņa klase" ar sagatavotajām mācību programmām visu klašu grupām plāno doties izbraucienos uz skolām un vadīt stundas gan Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos, gan Sporta ielā 2, Rīgā. Patlaban izlaušanās istabas apmeklējumam var pieteikties ikviens interesents, rakstot uz e-pastu "ziedonaklase@fondsviegli.lv".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu