Par dekoratīvām bākugunīm autovadītājs saņem pārkāpuma protokolu
Foto

Foto no notikuma vietas.

FOTO: Valsts policija/Facebook

24. martā Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki apturēja "Audi" markas automašīnu ar dekoratīvām bākugunīm, un autovadītājam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, vēsta VP.

Pēcpusdienā VP darbinieki, patrulējot ar netrafarēto policijas automašīnu, Talsu novadā pamanīja kādu "Audi" markas automašīnu, kuras vējstiklā bija ievietota ierīce, kas līdzinājās policijas operatīvā transportlīdzekļa bākugunīm.

Apturot transportlīdzekli, likumsargi konstatēja, ka "Audi" vadītājs, 1991. gadā dzimušais vīrietis, tiešām bija aprīkojis savu transportlīdzekli ar speciālo zilo un sarkano gaismas signālu, kas atgādināja bākugunis

un kas saskaņā ar noteikumiem ir atļautas tikai operatīvajiem transportlīdzekļiem.

Kā skaidroja pats pārkāpējs, tad ierīcei, kura ir uzstādīta vējstiklā, ir tikai dekoratīvs nolūks un tā netiekot izmantota.

VP gan norāda, ka braukt ar transportlīdzekli, kas ir aprīkots ar ierīcēm, kas atbilstoši normatīvajos aktos par transportlīdzekļu reģistrāciju noteiktajām prasībām ir paredzēti operatīvajiem transportlīdzekļiem un var maldināt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, ir aizliegts.

Par šādu pārkāpumu paredzēts naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 140 līdz 430 eiro, konfiscējot attiecīgās ierīces.

Uz augšu