Vācijas valdības lidmašīnai Ņujorkā pārplīst riepa

Lidmašīnā "Airbus A340-300", kas nosaukta par "Konrad Adenauer" Vācijas pirmā pēckara kanclera vārdā.

FOTO: AFP / Scanpix

Vācijas valdības lidmašīnai, kuras tehnisko problēmu dēļ kanclere Angela Merkele novembrī nokavēja G20 samita atklāšanu, pirmdien nolaišanās laikā Ņujorkā pārplīsusi riepa.

Lidmašīnā "Airbus A340-300", kas nosaukta par "Konrad Adenauer" Vācijas pirmā pēckara kanclera vārdā, atradās Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.

Lidmašīnu nācās aizvilkt uz stāvlaukumu.

Māss šī incidenta dēļ nokavēja ANO Drošības padomes sēdes atklāšanu un nācās pārcelt viņa tikšanos ar Francijas ārlietu ministru.

Pirms mēneša lidmašīna "Airbus A319" tehnisku problēmu dēļ nespēja aizvest Māsu no Bamako uz Berlīni pēc viņa diplomātiskās vizītes beigām. No Ķelnes tika aizsūtīta cita Vācijas gaisa spēku lidmašīna, lai ministru nogādātu atpakaļ Vācijā.

Janvārī lidmašīnu problēmas radīja traucējumus attīstības ministra Gerda Millera un prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera braucienos uz Āfriku.

Savukārt finanšu ministram Olafam Šolcam pagājušā gada oktobrī nācās ilgāku laiku pavadīt Indonēzijā, jo žurkas bija sagrauzušas lidmašīnas kabeļus.

No 1743 valdības amatpersonu lidojumiem laikā no 2016. gada līdz 2018. gadam 21 lidojums tika atcelts vai citādi traucēts tehnisku problēmu dēļ, liecina oficiālie dati.

Berlīne plāno tuvāko gadu laikā iegādāties jaunas lidmašīnas, lai aizvietotu novecojušos lidaparātus.

Uz augšu