T, 17.08.2022.

Turpmāk nekustamo īpašumu nevarēs pirkt un pārdot skaidrā naudā

LETA
Turpmāk nekustamo īpašumu nevarēs pirkt un pārdot skaidrā naudā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 40
Foto: Ieva Lūka/LETA

Saeima trešdien, 3. aprīlī, pieņēma grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas iekļauj aizliegumu nekustamā īpašuma darījumus veikt skaidrā naudā.

Aizliegumu skaidrā naudā norēķināties par nekustamā īpašuma, piemēram, iegādi, plānots noteikt, lai novērstu fiktīvu darījumu slēgšanu gadījumos, kad puses ir ieinteresētas pirkt vai pārdot īpašumu par lielākām naudas summām nekā patiesā darījuma apmērs.

Likumā noteikts, ka nodokļu maksātājiem, tajā skaitā fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā nekustamo īpašumu atsavināšanas darījumus.

Iepriekš šis likumprojekts paredzēja būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu.

Patlaban likumā paredzēts aizliegums veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 eiro neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās.

Sākotnēji likumprojektā bija iecerēts šo summu samazināt līdz 3000 eiro.

Tomēr deputāti, vērtējot likuma izmaiņas galīgajā lasījumā, nolēma neatbalstīt ieceri par šīs summas samazināšanu līdz 3000 eiro. Līdz ar to likums izmaiņas paredzēs tikai ierobežojumus attiecībā uz nekustamā īpašuma darījumiem skaidrā naudā.

Grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām ir saistīti ar šā gada budžetu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu