Ušakovs neatzīst nevienu pārmetumu, taisās pārsūdzēt lēmumu par atstādināšanu
Papildināts

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

No Rīgas domes priekšsēdētāja amata atstādinātais Nils Ušakovs (S) gatavojas pārsūdzēt šo lēmumu un ir pārliecināts, ka visi pārmetumi tiesā būs apgāžami, atklājis politiķis piektdien no rīta telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Ušakovs uzskata, ka lēmums viņu atstādināt ir absolūti prettiesisks. Viņaprāt, izmantotie argumenti ir neprofesionāli un tos visus tiesā varēs apgāzt.

"Absolūti skaidrs, ka vērsīšos tiesā, un absolūti esmu pārliecināts, ka tiesā tiks pierādītas visas tās nelikumības, ko, parakstot šo rīkojumu, ir sastrādājis ministrs," pārliecību pauda Ušakovs.

Vēlāk Ušakovs sociālajos tīklos izplatītā paziņojumā paudis nostāju, ka Pūces lēmums ir politisks. "Rīgas domes vēlēšanās 2017 gadā esošais ministrs Pūce saņēma ap 5000 rīdzinieku balsu. Es saņēmu 105 000. 10 gadu laikā uzvarēt mani godīgā, atklātā un demokrātiskā cīņā viņiem ne reizi neizdevās. Taču tagad ir citi laiki - "tiesiskuma bez robežām" laiki," ironizējis Ušakovs.

Tiesāšanos Ušakovs nodēvējis par "spiediena un pazemojumu ceļu".

"Taču par manu raksturu jūs varat nešaubīties. Es tikšu galā ar šiem pārbaudījumiem un jebkuros apstākļos palikšu ar saviem vēlētājiem. (...) Par mēru mani padarīja mani vēlētāji rīdzinieki un tikai viņi var mani atlaist, nevis Pūce un kompānija," teikts politiķa paziņojumā.

"Pagaidām es vēlos pateikt paldies visiem rīdziniekiem, visiem saviem atbalstītājiem par šiem desmit darba gadiem. Kopā mums izdevās paveikt ļoti daudz mūsu pilsētai," izteicies Ušakovs, kurš vēl pirms Pūces lēmuma tika paziņojis, ka ir gatavs pamest Rīgas mēra krēslu par labu vietai Eiropas Parlamentā.

Politiķis piebilda, ka Rīgas mēra pienākumu izpildītājs būs vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

» Ievēlēts Rīgas otrais vicemērs

Kā ziņots, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Pūces rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi.

Pūces rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas.

Ušakovs par Rīgas mēru strādā jau trešo sasaukumu. Pirmo reizi šajā amatā viņš nonāca pēc 2009.gada pašvaldību vēlēšanām, kurās startēja no "Saskaņas centra" (SC) saraksta.

Par galvaspilsētas mēru Ušakovam izdevās kļūt arī pēc 2013. un 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām.

Līdz ar ministra rīkojuma stāšanos spēkā Ušakovs kļūs par ierindas deputātu Rīgas domē.

Ušakova valdīšanas laikā Rīgas dome un tās pārvaldītās kapitālsabiedrības nokļuvušas mediju un tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā saistībā ar vairākiem korupcijas skandāliem, tostarp Rīgas brīvostā un Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē. Pēdējos pāris mēnešos Ušakova vārds visskaļāk izskanējis saistībā ar "Rīgas satiksmes" iepirkumu lietu, kuras izmeklēšanas laikā arī notikusi kratīšana Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Pats mērs gan apgalvo, ka nekādus pārkāpumus viņš nav pieļāvis.

Līdz ar korupcijas skandālu "Rīgas satiksmē" Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ušakovam pēdējo mēnešu laikā nosūtījusi vairākus pieprasījumus sniegt paskaidrojumus gan par uzņēmuma pārraudzību, gan pašvaldības darbu kopumā.

Fotogalerija: Rātslaukumā piketē pret bedrainajām Rīgas ielām un rosina atlaist domi

Paskaidrojumu sniegšanai Ušakovam tika dota nedēļa laika, to iesniegšanas termiņš bija 28.marts. Mērs uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību.

» Ušakovs uzskata, ka atspēkojis visus VARAM pārmetumus

Ušakovs medijiem arī vairākkārt ir paudis viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts. Tāpat viņš norādījis, ka jebkuru ministra pieņemto lēmumu apstrīdēs tiesā.

Šopavasar Ušakovs plāno kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Uz augšu