T 21.10.2020.

Vai Romeo viss kārtībā? Rīgas Zoodārza apmeklētāji uztraucas par polārlāča labsajūtu

Polārlācis

FOTO: AFI

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāju uzmanību ir piesaistījis ilggadējais iemītnieks leduslācis Romeo - apmeklētāji bažoties par lāča labsajūtu. Kāda Rīgas Zoo viešņa esot pat atsūtījusi video, kurā redzams, ka Romeo voljērā mētājas trīs šļirces. Par Romeo apstākļiem Rīgas Zoo vēstījis TV3 raidījums "Bez Tabu".

Zoodārza galvenā veterinārārste Inga Birne raidījumam izskaidrojusi situāciju, ka šļirces, kas mētājās lāča mājvietā, esot zāles pret caureju.

"Pirms kāda laika kopēji ziņoja, ka lācim ir caureja, pirmās divas dienas mēģinājām iebarot prettārpu zāles kopā ar ēdienu, bet tas bija nesekmīgi, jo viņš ir ļoti gudrs dzīvnieks un sajutis zāļu smaržu, neko neēda," "Bez Tabu" atklājusi veterinārārste.

3

Zāles neizdevās iebarot lācim arī ar ūdeni, tādēļ ticis pieņemts lēmums pretparazītu medikamentus ievadīt ar šautriņu palīdzību.  

Lācis sverot 500 kilogramu, tāpēc bijis nepieciešams "iešaut" trīs injekcijas, atklājis raidījums.

"Romeo ir spītīgs seniors, kurš atteicies četras dienas iet iekštelpās, un voljērā kategoriski neviens nedrīkst ieiet, lai izņemtu laukā šautriņas, jo tas ir bīstami,” norādījusi veterinārārste.

3

Romeo tiekot dēvēts par senioru, jo viņam novembrī apritēšot 30. jubileja.

"Leduslācim noteikti nav mocību, jo jau nākamajā dienā kopēji ziņoja, ka lācis ēd, un tās bija ļoti labas ziņas," raidījumam atklājusi Inga Birne.

3

Vai leduslācim Romeo Rīgas Zoo ir pienācīga dzīve?

Kāda cita Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāja savas bažas esot atklājusi vēstulē, ko esot saņēmis raidījums "Bez Tabu".

Autore vēloties noskaidrot, vai vide, kurā gadiem ilgi dzīvo leduslācis ir atbilstoša, jo visrinķī lāci ieskauj betona sienas un lācis izskatoties nelaimīgs:

"Vietas tur [voljērā] ir tik maz! Vasarās ir karsti. Lācis staigā šurpu turpu, tik depresīvi… Vai tiešām nevar radīt piemērotāku vidi? Kad zoodārza apmeklējuma laikā nonākam līdz šim lācim, visiem kļūst skumji!"

3

Raidījumā apmeklētājas vēstuli attaisnojis Zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns: 

"Romeo var dzīvoties pa diviem āra voljēriem. Zinām, ka betona voljērs nav tas labākais, bet Lāču māja tika būvēta astoņdesmitajos gados, kad labturības prasības bija savādākas."

3

Zoodārza pārstāvis atklājis raidījumam, ka tieši tāpēc pirms vairākiem gadiem esot veikta viena voljēra pārbūve - ievietota augsne un izveidotas alas, kur lācis varot spēlēties, kā arī kopēji paslēpj vietu vietām barību, lai veicinātu lāča aktivitātes. Romeo esot arī sava guļamzona - iekštelpu sprosts, kas lācim kalpo kā miga. 

"Lācis ir krietni gados, tādēļ vairs tik intensīvi arī neizmanto visu teritoriju kā jaunībā," Māris Lielkalns paskaidrojis lāča uzvedību raidījumam "Bez Tabu".

Zooloģiskā dārza pārstāvji aicinot apmeklētājus nekautrēties un jautāt sev interesējošus jautājumus zoodārza darbiniekiem.