"Salavat Julajev" otrajā pagarinājumā uzvar Hārtlija trenēto "Avangard" (1)

Bobs Hārtlijs

Ufas "Salavat Julajev" komanda sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences fināla piektajā spēlē izbraukumā ar 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) otrajā pagarinājumā pieveica Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas "Aavangard", sērijā līdz četrām uzvarām samazinot deficītu līdz 2-3.

Dueļa sestais mačs notiks pirmdien Ufā.

Uzvaru viesiem no Ufas sestdien nodrošināja Jonass Kempainens, kurš ar precīzu metienu atzīmējās 89.minūtē.

Spēles rezultātu jau trešajā minūtē atklāja "Salavat Julajev" hokejists Aleksandrs Burmistrovs, bet 12.minūtē Sergejs Šumakovs panāca neizšķirtu. Savukārt mača 37.minūtē vadību jau pārņēma "Avangard" vienība, precīzam esot Maksimam Talbo, tomēr Ufas komanda spēja atbildēt ar precīzu metienu, kad 49.minūtē izcēlās Līnuss Ūmarks.

Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, tāpēc uzvarētājs tika noskaidrots pagarinājumā.

Rietumu konferences finālā tikmēr regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA ar 3-2 ir vadībā pret Sanktpēterburgas SKA.

Hārtlija iekļūšana Gagarina kausa finālā nozīmētu arī to, ka viņš tuvākajā laikā nevarēs pievienoties Latvijas izlasei. Valstsvienība gatavošanos kārtējam pasaules čempionātam uzsāks jau pirmdien, kad komandas treniņus vadīs Artis Ābols, Edgars Masaļskis un Valērijs Kuļibaba.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas "Dinamo".