Gulbis saglabājis savu vietu ATP rangā

Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājis 78.pozīciju.

Visu turnīru ietvaros Gulbim pašlaik iekrājusies jau piecu zaudējumu sērija, bet marta izskaņā viņš nepārvarēja prestižā Maiami ATP "Masters 1000" sērijas turnīra pirmo kārtu.

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju, bet pēdējā laikā ar panākumiem viņš nav izcēlies.

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš noslīdējis par trim vietām uz 658.pozīciju. Šobrīd latvieša kontā ir tikai viens punkts, tomēr tas viņam rangā ļaus atrasties vēl gadu, jo to viņš ieguva martā.

Savukārt ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā. Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr trešais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs. Ceturtais ir šveiciešu leģenda Rodžers Federers, kurš aiz sevis noturējis austrieti Dominiku Tīmu. Sestais joprojām ir japānis Kei Nišikori, kamēr septītais - Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas.

Astoto pozīciju joprojām ieņem talantīgais grieķis Stefans Cicips, kuram sekoja argentīnietis Huans Martins del Potro, bet pirmo desmitnieku noslēdz amerikānis Džons Isners.

Dubultspēļu rangā atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 731. un 751.pozīciju.

Uz augšu