
Līdz ar pavasari un silto laiku gan Latvijā, gan arī Igaunijā uz ielām parādās riteņbraucēji. Padomus, kā ievērot drošību un neapdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus, sniedz "Postimees".
Līdz ar pavasari un silto laiku gan Latvijā, gan arī Igaunijā uz ielām parādās riteņbraucēji. Padomus, kā ievērot drošību un neapdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus, sniedz "Postimees".
Tāpat kā Latvijā, arī Igaunijā riteņbraucējiem ir atļauts pārvietoties pa gājēju ietvi, ja satiksme ir apgrūtināta sastrēgumu vai lielas auto plūsmas dēļ. Konkrētu noteikumu pa kurieni pārvietoties riteņbraucējiem nav. Tāpēc mēdz rasties situācijas, ka kāds no riteņbraucējiem pārvietojas pa ietvi, kamēr cits pa brauktuvi un tas sarežģī jau tā haotisko pilsētas plūsmu.
Apdrošināšanas kompānijas "Gjensidige" pārstāve, Mārika Morka, nenoliedz:
"Pārvietošanās lielā auto satiksmes plūsmā var kaitēt gan pašiem riteņbraucējiem, gan arī autovadītājiem, bet, braucot pa ietvi, var arī traucēt gājējiem."
Tāpēc riteņbraucējam, kurš izlēmis braukt pa gājēju ietvi, kur nav iezīmēta josla velosipēdam, ir jārēķinās ar gājējiem un jācenšas nepakļaut viņus bīstamām situācijām.
Galvenokārt, lai saglabātu drošību, uz ietves, kur notiek liela cilvēku plūsma, jāsamazina ātrums, lai tas būtu līdzīgs gājēju ātrumam.
"Lai arī brauciens būs krietni lēnāks, tomēr drošāks pilnīgi noteikti," uzsver Mārika Morka.
Svarīgi atcerēties arī par bīstamajiem krustojumiem, kur autovadītājs ne vienmēr var pamanīt riteņbraucēju, jo redzamībai traucē māja vai kādas privātmājas nožogojums.
Pārstāve atgādina - pirms riteņbraukšanas sezonas uzsākšanas, jāpārliecinās par sava velosipēda tehnisko stāvokli, ja nepieciešams, tad jāveic pilna apkope, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem.
Drošība pilsētā sākās ar ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu. Lai pārvietošanās būtu arī ērta, starp autovadītājiem un riteņbraucējiem jābūt savstarpējai cieņai.
Latvijas ceļu satiksmes noteikumi riteņbraucējiem: