Vai tiks rīkots jauns konkurss uz LTV valdi? NEPLP vēl nav izlēmuši

LTV ēka Zaķusalā

FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pagaidām vēl nav lēmusi, vai sludināt jaunu konkursu uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļa amatiem, pastāstīja padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Druviete uzsvēra, ka padome vēl nav lēmusi, vai rīkot atkārtotu konkursu, taču būtiski ir pēc iespējas ātrāk pieņemt jaunu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Druviete uzsvēra, ka, ja tiks apstiprināts jaunais likums, tad mainīsies arī LTV valdes kvantitatīvais sastāvs.

Uz jautājumu par to, vai NEPLP sākumā sagaidīs likuma pieņemšanu un tikai tad sludinās jaunu konkursu, Druviete atbildēja, ka par to vēl lemts.

"Vēl nav spriests, vai konkursa sludināšana būs īstermiņa vai ilgtermiņa jautājums," sacīja NEPLP pārstāve.

Ņemot vērā, ka diskusijas par minēto likumu Saeimā notiek jau sen, pašlaik nav zināms, kad tas varētu tikt pieņemts. Tas nozīmē, ka, ja NEPLP vēlēsies gaidīt likuma pieņemšanu, konkursu sludinot tikai pēc tam, tad pašlaik konkursa sludināšanas laiku nevarētu prognozēt.

Druviete uzsvēra, ka patlaban LTV valde divu cilvēku sastāvā ir darboties spējīga.

Kā ziņots, par LTV valdes priekšsēdētāju ieceltais Einārs Giels, kurš iepriekš strādāja par mārketinga tirgus datu analītiķi Latvijas farmācijas kompānijā "Olainfarm", nolēmis atteikties no sava amata. No amata atteikusies arī nesen ieceltā LTV valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos iecelt XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) iepriekš aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. "Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt "Jaunā Vienotība" paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Aicinājumu pārskatīt konkursa rezultātus pauda arī LTV, kā arī televīzijas kanāla TV3 raidījuma "Nekā personīga" un Latvijas Radio komanda.

Uz augšu