Telefons kā antidepresants - lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir atkarīgi no viedtālruņa (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Unsplash

85% aptaujāto iedzīvotāju atzina, ka viedtālruņu lietošana ir jauna atkarība, tā liecina pētījumu kompānijas "Norstat Latvija" pētījums par atbildīgas interneta lietošanas tendencēm Latvijā.

Tāpat Latvijā 48% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka nepārtraukta viedtālruņu lietošana  ikdienā ir radījusi domstarpības ģimenē, vienlaikus 10% aptaujāto norādījuši, ka internetu lieto normas robežās, bet 90% - viedtālruni lieto pārmērīgi daudz.

Aptaujā arī noskaidrots, ka 59% respondentu būtu gatavi mainīt savus viedtālruņa lietošanas paradumus. Visvairāk jeb 57% aptaujāto iedzīvotāju vēlētos mainīt paradumu lietot viedtālruni pirms miega, 46% - kā pirmo lietu no rīta, 34% - mazāk spēlēt viedtālruņa spēles un 34% vēlētos viedtālruni nelietot ēdienreizēs.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) sacīja, ka bezjēdzīga viedtālruņa lietošana nozog dzīvi, daļu emociju vecākiem, bērniem, draugiem un paziņām:

"Viedtālrunis ir kā alkohols – lietots kā antidepresants, kas iedzen vēl dziļākā depresijā."

Pētījums veikts šī gada februārī, aptaujājot 1033 iedzīvotāju visā Latvijā vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu