CSKA hokejisti iekļūst Gagarina kausa finālā

Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas SKA hokejisti
Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas SKA hokejisti Foto: AP/Scanpix

Maskavas CSKA vienība otrdien kļuva par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālistiem, kur tā spēkosies ar Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas "Avangard".

Gagarina kausa Rietumu konferences fināla izšķirošajā - septītajā - mačā CSKA savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) pārspēja Sanktpēterburgas SKA, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-3.

Šīs spēles rezultāts tika atklāts vien 26.minūtē, kad precīzu metienu veica CSKA hokejists Lindens Vejs. Turpmākajās minūtēs komandas spēlēja ļoti rezultatīvi, jo 28.minūtē jau 2:0 panāca Antons Slepiševs. Ilgi gan nebija jāgaida līdz SKA atbildei, jo 31.minūtē Sergejs Plotņikovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Turpinājums gan vairs nebija tik vētrains, bet noslēdzošajā periodā SKA piederēja pārsvars, tai cenšoties atspēlēties no iedzinēju lomas. Panākt izlīdzinājumu viesiem no Sanktpēterburgas tā arī neizdevās, turklāt pēdējās sekundēs CSKA hokejists Mihails Grigorenko raidīja ripu jau tukšos pretinieku vārtos, uzstādīdams cīņas galarezultātu.

Gagarina kausa fināls sāksies sestdien, arī tajā komandām cīnoties sērijā līdz četrām uzvarām.

Hārtlija iekļūšana finālā nozīmē to, ka viņš nevarēs pievienoties Latvijas izlasei treniņnometnes pirmajās nedēļās. KHL finālsērija ilgs vismaz līdz 19.aprīlim, kad Latvijas izlasei ir pirmā pārbaudes spēle, bet, ja sērija ievilksies līdz septītajam mačam, tā noslēgsies 25.aprīlī. Pasaules čempionāts sāksies 11.maijā.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas "Dinamo".