S 27.02.2021.

Izraēlas parlamenta vēlēšanās uzvara tiek prognozēta Netanjahu
Papildināts

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

FOTO: EPA/Scanpix

Pēc sākotnējo rezultātu publiskošanas Izraēlas parlamenta vēlēšanās tiek prognozēta uzvara premjerministra Benjamina Netanjahu vadītajai labējai partijai "Likud" un tās sabiedrotajiem.

Pēc sākotnējo rezultātu publiskošanas Izraēlas parlamenta vēlēšanās tiek prognozēta uzvara premjerministra Benjamina Netanjahu vadītajai labējai partijai "Likud" un tās sabiedrotajiem.

Rezultāti pēc 97% balsu saskaitīšanas liecina, ka "Likud" un Netanjahu galvenā sāncenša Benija Ganca jaundibinātā centriskā Zilā un baltā partija otrdien notikušajās parlamenta vēlēšanās guvušas līdzīgus rezultātus.

Katra no partijām Knesetā izcīnījusi pa 35 vietām, taču "Likud" ir labākas izredzes izveidot vairākuma koalīciju.

Saskaņā ar daļējiem rezultātiem, "Likud" un citas labējās partijas kopumā ieguvušas 65 līdz 67 no 120 deputātu vietām.

Oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti piektdien, taču trīs lielākie Izraēlas televīzijas kanāli jau pasludinājuši Netanjahu par uzvarētāju.

"Šī ir kolosālas uzvaras nakts," naktī uz trešdienu "Likud" vēlēšanu štābā paziņoja 69 gadus vecais Netanjahu. Viņš tomēr brīdināja, ka priekšā vēl gara nakts, gaidot oficiālos rezultātus.

Netanjahu atklāja, ka jau ir sācis sarunas ar potenciālajiem koalīcijas partneriem.

Otrdien pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas, kad tika publiskoti nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultāti, gan Netanjahu, gan Gancs pasludināja sevi par uzvarētājiem. Taču šorīt kļuvis skaidrs, ka uzvaras laurus plūks Netenjahu

Vēlēšanas bija Netanjahu popularitātes pārbaude. Viņš premjerministra amatā aizvadījis jau 13 gadus, un pašreiz viņam draud apsūdzības korupcijā, krāpšanā un uzticības laušanā.

Netanjahu pret viņu vērstās apsūdzības korupcijā noraidījis, nodēvējot tās par raganu medībām.

Aktuālākās ziņas