Iespējams, ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo DR var pāraugt globāla mēroga ārkārtas situācijā (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Scanpix/AFP

Piektdien, 12. aprīlī, ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) var tikt izsludināts par globāla mēroga ārkārtas situāciju, paziņojusi augsta ranga Sarkanā Krusta amatpersona.

Ebolas vīrusa uzliesmojumā mirušo skaits Kongo DR jau pārsniedzis 700, liecina oficiālie dati.

Starptautiskās Sarkanā krusta un Sarkanā pusmēness federācijas (IFRC) veselības un aprūpes nodaļas vadītājs Emanuele Kapobjanko sacīja, ka viņš ir vairāk nekā jebkad nobažījies par Ebolas vīruss izplatīšanos no Kongo DR visā reģionā.

Kapobjanko šodien piedalīsies Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sēdē, kur tiks spriests par to, vai nepasludināt uzliesmojumu Kongo DR par globāla mēroga ārkārtas situāciju.

Viņš norādīja, ka Kongo DR saskaņā ar Veselības ministrijas ceturtdien publiskotajiem datiem šonedēļ divu dienu laikā reģistrēti 40 jauni saslimšanas gadījumi.

Kapobjanko atklāja, ka tik daudz cilvēku tik īsā laikā šajā uzliesmojuma periodā vēl nebija inficējušies.

Ebolas vīrusa uzliesmojums, kas augustā sākās Kongo DR, ir smagākais kopš uzliesmojuma Rietumāfrikā 2013.- 2016.gadā, kad dzīvību zaudēja vairāk nekā 11 000 cilvēku.

Slimības izplatīšanos Kongo DR sekmējusi politiskā nestabilitāte, lielais iedzīvotāju blīvums un cilvēku masveida pārvietošanās. Kaujinieki arī uzbrukuši vairākiem centriem, kuros tika ārstēti ar Ebolas vīrusu inficētie cilvēki.

Kapobjanko norādīja, ka cilvēki Kongo DR neuzticas Ebolas vīrusa ārstēšanai un jūtas nedroši šo uzbrukumu dēļ.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu